На Рівненщині обговорюють можливість запуску виробництва біометану

На Рівненщині розглядають можливість запуску заводів із виробництва біометану, – таку перспективу у Рівненській ОДА обговорили з аграріями та виробниками вуглекислого газу.

Газовики пропонують надати доступ до своїх мереж агропідприємствам, котрі мають залишки виробництва – силос кукурудзи, поживні рештки, жом, послід чи гній. Саме ці відходи можна буде перероблювати на екологічний газ – біометан.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

“Рівненщина має потужну аграрну галузь. Тому потенціал виробництва біометану великий. Якщо ми разом можемо більше, то чому це не зробити? Тим більше, що сьогодні потрібно шукати альтернативу поставкам енергоносіїв”, – зазначив начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль.

Під час останньої поїздки до Польщі Віталій Коваль відвідав Люблінський біогазовий завод, аби вивчити їх досвід для Рівненщини. Він уже 10 років виробляє електроенергію та тепло з відходів місцевих виробників – біля 1 тис. кВт зеленої електроенергії на годину.

Очільник області додав, що біометан – це можливість розвивати і новий експортний напрямок. Тож, якщо господарства та газова компанія стануть партнерами, у майбутньому зможуть заробляти на такому виробництві.

Під час діалогу обговорили можливість запуску таких заводів, їх доцільність та економічний ефект.

%d блогерам подобається це: