Президент Штайнмаєр розповів про свої враження від поїздки в Україну

Президент ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр під час візиту до України був шокований воєнними руйнуваннями та розповідями мирного населення.

Про це він розказав в інтерв’ю німецькому виданню Tagesschau.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Кожна милосердна людина хоче, щоб бойові дії в Україні припинилися, – каже федеральний президент Штайнмаєр.

Президент Франк-Вальтер Штайнмаєр був шокований воєнними руйнуваннями та повідомленнями людей під час свого візиту в Україну. В інтерв’ю газеті Daily Topics він сказав:

“Це все набагато жахливіше, ніж ми собі уявляємо в Німеччині”.

Під час поїздки в Україну його також застала повітряна тривога, і він був змушений переховуватися разом з українцями у бомбосховищі, де мав нагоду послухати розповіді людей про російську окупацію.

Сумніви щодо готовності Москви йти на переговори

Він розвіяв надії на переговори: “Я знаю, що це бажання і ця вимога є завжди”, — сказав Штайнмаєр. “І, звичайно, кожен, хто може думати й має співчуття, бажає, щоб бойові дії закінчилися. Але якщо це має привести до справедливого миру. Перемир’я не може означати, що в кінцевому підсумку захоплення землі буде скріплено перемир’ям”, – сказав Штайнмаєра.

“Це означає що суверенітет, незалежність і територіальна цілісність України мають бути збережені. Зараз ми не в цій точці”.

Наразі він не бачить жодних доказів, які б свідчили про переговори. Враховуючи рішення москви вдертися в сусідню країну, проігнорувати волю “братнього народу”, повне ігнорування та порушення міжнародного права, він сумнівається, що москва зможе домовитися про мир з Україною та Заходом.

Фото: Президент Штайнмаєр у бомбосховищі під час візиту України (Майкл Каппелер/DPA/Picture Alliance).

%d блогерам подобається це: