На Хмельницькій АЕС планують добудувати ще два енергоблоки за американською технологією

Діліться корисною інформацією з друзями:

Кабінет міністрів ухвалив розпорядження про організаційні заходи щодо будівництва енергоблоків Хмельницької АЕС.

Як повідомили у Міністерстві енергетики, орієнтовний термін завершення будівництва та запуску двох енергоблоків на ХАЕС – 2030-2032 роки. На строки може вплинути перебіг воєнних дій. Вартість одного енергоблока становить близько $5 млрд.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

«Будівництво реакторів AP1000® американської компанії Westinghouse в Україні є потужною крапкою у завершенні співробітництва із Росією у сфері атомної енергетики. Кабмін ухвалив рішення про те, що ми починаємо розробку технічної документації щодо нового типу реакторів. Вони в Україні ніколи не будувалися. Тобто ми закінчили еру створення атомної генерації за радянською технологією», — прокоментував розпорядження КМУ міністр енергетики Герман Галущенко.

Реактор AP1000® компанії Westinghouse — це реактор ІІІ+ покоління, який має суттєві переваги у порівнянні з радянським ВВЕР-1000 (сьогодні в Україні експлуатуються 13 таких енергоблоків), особливо за рівнем безпеки, технічними та економічними показниками.

Як повідомлялося, контракт між НАЕК Енергоатом та американською Westinghouse Electric Company на розробку оновленого техніко-економічного обґрунтування будівництва двох блоків AP1000 на Хмельницькій АЕС було підписано у липні 2022 року.

читайте також: