Віталій Коваль: «Я зараз спокійний за атомну станцію»

Діліться корисною інформацією з друзями:

Про безпрецедентні заходи безпеки на Рівненській АЕС розповів очільник Рівненської обласної військової адміністрації Віталій Коваль у інтерв’ю виданню «Главком».

Зокрема, він розповів, як на станції намагалися врахувати досвід Енергодару та ЧАЕС та підготуватися до різних ситуацій.  

– Є досвід Енергодара, є досвід Чорнобильської АЕС, є досвід інших промислових об’єктів та максимальне усвідомлення, що цей об’єкт мегацікавий для ворога, – зазначив Віталій Коваль. – Ми розуміємо, що, захопивши атомну електростанцію, росіяни за нинішньої ситуації ставлять на коліна всю енергетику. Тому нема такого тижня, щоб у нас не проходили якісь навчання, на які я їжджу. Вони точно не проводяться для галочки. Зараз є задачі, є ситуативний план, вони відпрацьовуються і досить реалістично.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

За словами очільника обласної влади, змінили й підхід до оборони міста Вараш. Місто умовно розділили на сектори, де кожен розуміє що робити. Зброї та особового складу там зараз в рази більше, ніж раніше.

Посадовець також розповів як нині відбувається робота з персоналом станції.

Внутрішня служба безпеки проводить фільтраційні превентивні заходи.

– Служба безпеки України також відпрацьовує там постійно, бо ми ж розуміємо, якими можуть бути наслідки, якщо щось піде не так. Є превентивно-робочі моменти безпосередньо з колективом, які проводить саме керівництво станції. Про сталість функціонування Рівненської АЕС свідчить хоча б той факт, що сьогодні її  генеральний директор – це ексголовний інженер. Він на станції провів вже як мінімум 30 років. Тому з тяглістю та передачею традицій там все в порядку. Відверто скажу, що я зараз спокійний за атомну станцію. З одного боку, це лише 60 км по карті напряму до кордону, але щоб пройти їх по болотах – це дуже багато, – підкреслив Віталій Коваль.

Посадовець також розповів про те, чим займається на Рівненській АЕС місія МАГАТЕ. Їхня основна роль – проконтролювати виконання протоколів безпеки. Всі попередні візити завершувались позитивним висновком.

фото ілюстративне, з телеграм-каналу Віталія Коваля

читайте також: