fbpx

Міська служба зайнятості: ділилися досвідом і своїм теплом (фото)

Діліться інформацією з друзями:

Представники служби зайнятості Рівненського міського центру зайнятості обмінялися досвідом та напрацюваннями із своїми колегами зі Сходу України.

 До Рівного прибули понад 20 осіб делегації, до складу якої увійшли як директори, заступники, начальники відділів, фінансисти Донецької й Луганської обласних служб зайнятості, а також керівники центрів зайнятості з Авдіївськи, Лиманського, Покровського, Новогродівки, Дружківки, Старобільська, Рубіжного прибули до Рівного.

Ця зустріч стала можливою за ініціативи програми розвитку Організації Об’єднаних Націй. Саме її представники, проаналізувавши ситуацію щодо стану ринку праці, розвитку професійно-технічної освіти, діяльності служби зайнятості в Луганській та Донецькій областях, розробили систему тренінгів та інтелектуальної підтримки  регіональних служб зайнятості наших східних областей.

Вони розробили так званий стаді курс – п’ять маршрутів по обміну досвідом, у яких фахівці служб зайнятості змогли б не лише ознайомитися з умовами праці колег, їхніми напрацюваннями, проблемами й перспективами розвитку регіональних служб, але й більше дізнатися про особливості і специфіку роботи з шукачами роботи в регіоні.

© Газета “7 днів”/ Фахівці служби зайнятості Донецької та Луганської області.

Учасників делегації не відбирали спеціально, їх визначили служби зайнятості на свій розсуд. Перший маршрут був до Одеси, Херсона, другий – в Івано-Франківськ, Львів, а от під час третього маршруту знайомилися з роботою місцевих офісів у Луцьку та Рівному.

© Газета “7 днів”/ Ірина Мигович, представник програми розвитку Організації Об’єднаних Націй.

– Звичайно, мета Організації Об’єднаних Націй, щоб це було не просто знайомство, щоб в подальшому учасники у своїх установах запровадили певні родзинки, які існують в роботі служб зайнятості Волині, власне, Рівного. Сподіваємося, що так воно і станеться,– зазначила представник програми розвитку Організації Об’єднаних Націй Ірина Мигович.

Вітальним словом учасників делегації зустріла заступник директора міського центру зайнятості Світлана Ротар. Вона розповіла гостям про Рівне, специфіку ринку праці, структуру Рівненського міського центру зайнятості.

© Газета “7 днів”/ Заступник начальника Рівненського міського центру зайнятості Світлана Ротар під час зустрічі делегації.

– Усі ми працюємо в одній системі, використовуючи єдині технології. Але в кожному регіоні є свої особливості і своя специфіка. Ми маємо власні напрацювання, якими варто поділитися з усіма. Сподіваємося, що наш досвід стане корисним для гостей,– зазначила Світлана Ротар.– Зауважу, що ми залюбки користуємося мобільними додатками, які розробили фахівці зі сходу.

Фахівці Рівненщини одними з перших, ще з середини 2018 року, впроваджували в роботу служби зайнятості інститут кар’єрних радників, реалізувавши пілотний проект Міжнародної організації праці «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні». В решті областей інститут кур’єрних радників запрацював лише з початку цього року.

© Газета “7 днів”/ Заступник начальника відділу працевлаштування Луганської обласного центру зайнятості Інна Дудник.

– Вже дев’ять місяців ми працюємо за новим порядком, як кар’єрні радники-реєстратори. При цьому відбулися певні зміни в законодавчій базі, тому нам цікаво, як всі ці нюанси врахували рівняни. Це прекрасна можливість познайомитися з досвідом, людей, які набагато раніше реалізують цей проект. Адже їх навчали безпосередньо представники Державної служби зайнятості,– розповіла заступник начальника відділу працевлаштування Луганської обласного центру зайнятості Інна Дудник.

© Газета “7 днів”/ Заступник директора Рівненського обласного центру зайнятості Тетяна Новорок спілкується з учасниками делегації.

– Ідеться про кардинальну зміну підходів до шукачів роботи: із шаблонного на виключно індивідуальний, аби людина максимально ефективно застосувала свої навички та компетенції на ринку праці,– зауважила заступник директора Рівненського обласного центру зайнятості Тетяна Новорок.

Тенденції на ринку праці, скоріш за все, у всіх регіонах подібні, але характерною ознакою західного регіону, зокрема Рівненської області, є відтік кадрів за межі міста, до Києва чи до більших міст, а також за кордон. При цьому середній рівень зарплати по Рівному (9500 грн) помітно програє з тією, яку пропонують нашим заробітчанам. Виїжджає і молодь, і кваліфіковані кадри.

– При цьому постає інша проблема: у центрі зайнятості зареєстровано понад дві тисячі безробітних, та ми не можемо повною мірою забезпечити потребу наших роботодавців у кадрах,– розповідає Світлана Ротар.– Причиною цьому є невідповідність професійно-кваліфікаційного складу шукачів роботи та вакансій, поданих роботодавцями.

© Газета “7 днів”/ Керівник відділу рекрутингу Рівненської міської служби зайнятості Світлана Яцюк ділиться досвідом з колегами.

Вплинути на ситуацію покликані кар’єрні радники, які мають віднайти конкретні шляхи, які сприятимуть якнайшвидшому працевлаштуванню по шукачів роботи. Індивідуальні плани та працевлаштування сьогодні є алгоритмом досягнення позитивного результату. Варто зазначити, що індивідуальний підхід і адресне надання конкретної послуги є критерієм успішної співпраці кар’єрного радника та шукача роботи. Цікавилися колеги і роботою рекрутерів. Тут розповідали про напрацювання і не тільки ділилися досвідом, а й обговорювали проблемні питання, які виникають у роботі рекрутерів.

© Газета “7 днів”/ Директор Луганського обласного центру зайнятості Сергій Болотський.

– Так, усі ми працюємо за однією технологією, але на Рівненщині, а саме у Рівненському міському центрі зайнятості, вбачається креативний підхід до впровадження нових та розвитку інноваційних технологій в роботі служби зайнятості. Про це я обов’язково розкажу своїм колегам,– розповів директор Луганського обласного центру зайнятості Сергій Болотський.

Більшість гостей побували з робочим візитом на Рівненщині вперше, і їх враження від поїздки надзвичайні, бо мають із чим порівняти.

Донедавна Тетяна Козиряцька очолювала центр зайнятості у Первомаську. Нині вона начальник відділу матеріально-технічного забезпечення Луганського обласного центру зайнятості, що функціонує у Сєвєродонецьку. Розповідає, що з 29 центрів зайнятості залишилося 16, решта працюють по законодавству окупованої території.

© Газета “7 днів”/ Начальник відділу матеріально-технічного забезпечення Луганського обласного центру зайнятості.

– У нас і раніше був високий рівень безробіття. У нас вугільний регіон, багато людей просто виїхало. Вони працюють і тут, і в Луцьку, Івано-Франківську, Запоріжжі. Де були родичі, туди й виїжджали люди. Середній показник по заробітній платі вищий за ваш (десь 10–11 тис грн.), але все за рахунок структур правоохоронних органів, бо в них там трохи вищі зарплати,– розповідає Тетяна Козиряцька.

А ще жінка відзначила відкрите та добродушне ставлення до себе і своїх колег, професійний підхід до роботи, коли працівники переймаються долею кожного, хто звертається до центру зайнятості за допомогою.

Попереду на учасників делегації чекало ще два маршрути: четвертий до Дніпра, Харкова і п’ятий – до Києва, Сум. Рівняни ж зробили все можливе, щоб колегам зі сходу України захотілося знову повернутися до Рівного.

Оксана ПИЦЬКА