fbpx

Мінсоцполітики: індексація пенсій у 2024 році відбудеться. Субсидії також будуть

Індексація пенсії у 2024 році буде, незважаючи на ризики для державних фінансів через повномасштабне вторгнення Росії до України, переконана перша заступниця міністерки соціальної політики Дарина Марчак.

Про це повідомляє Українське радіо.

Індексації пенсії бути!

Індексація пенсій має відбуватися щороку з 1 березня, стверджує Дарина Марчак. Але у час повномасштабної війни існує значна кількість ризиків для державних фінансів. Попри це з 1 березня 2024 року має відбуватися індексація.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Правда точно говорити про строки можна буде тільки після затвердження державного бюджету, каже перша заступниця міністерки соціальної політики. Величина індексації залежатиме від рівня інфляції.

“Розмір індексації та темпи зростання середньої заробітної плати є двома показниками, які визначають розмір індексації відповідно до закону. Про це можна буде говорити на початку 2024 року після надходження статистичних даних за 2023 рік” – додала вона.

“Якщо людина має право на пенсію, то нарахування проводяться”

Держава повністю виконує всі свої зобов’язання щодо виплат пенсій громадянам на тимчасово окупованих територіях і тим, хто проживає за кордоном, каже Дарина Марчак.

“Якщо людина має право на пенсію, то нарахування проводяться. Питання полягає в тому, чи має людина можливість фізично зняти гроші з картки, якщо вона проживає на тимчасово окупованій території. Ось на це ми вплинути не можемо”.

Субсидії будуть

Щодо субсидії, то жодних змін не відбулося, каже Дарина Марчак.

“Ті громадяни, які мають оформлені субсидії, від них не потрібно жодних дій. Пенсійний фонд автоматично перераховує розмір субсидії, наприклад, після підвищення тарифу. Якщо доходи родини не змінилося і тарифи зросли, то автоматично буде перераховано сам розмір субсидії, щоби родина не сплачувала за ЖКП більше. Гроші будуть, субсидії будуть виплачуватися”.

Фото: Depositphotos.

Читайте також: Японія надала Україні 2,1 млрд доларів макрофінансової допомоги