Мешканців багатоповерхівок Рівного хочуть забезпечити електрогенераторами

Відповідний проєкт рішення розроблений за дорученням депутатів Рівнеради, департаментом інфраструктури та благоустрою міста.  Відповідна цільова програма передбачатиме максимально спрощений механізм компенсації вартості закупівлі електрогенераторів для мешканців багатоповерхових будинків.

Як наголошує Секретар Рівненської міської ради Віктор Шакирзян, ракетні удари ворога по об’єктах критичної інфраструктури показали необхідність терміново вжити додаткові заходи, аби рівняни могли почуватись більш захищеними у разі виникнення надзвичайних ситуацій і можливих перебоїв з електропостачанням.

“Це було наше спільне рішення. Ми ще під час попереднього засідання обговорили ситуацію з електропостачанням з головами всіх фракцій Рівнеради і прийняли консолідоване рішення доручити Департаменту інфраструктури і благоустрою в найкоротші строки розробити відповідний механізм компенсацій. Цілком зрозуміло, що не всі громадяни зараз мають можливість самотужки забезпечити свої багатоквартирні будинки електрогенераторами, тому така компенсація з місцевого бюджету, як ми вважаємо, буде просто таки необхідною. В Рівному маємо загалом 1262 багатоквартирних будинки, в тому числі маємо 724 ОСББ і 462 будинки, що обслуговують управлінські компанії. Крім того, маємо ще відомчі будинки і ЖБК, а також ті, що знаходяться на самообслуговуванні. Наша позиція, позиція депутатів, щоб всі ці багатоповерхові, багатоквартирні будинки могли стати учасниками цієї програми і  отримали компенсацію на придбання генераторів з міського бюджету, бо розуміємо, яке фінансове навантаження сьогодні лягло на плечі рівнян”, – зазначив cекретар Рівнеради Віктор Шакирзян.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Нагадаємо, 22 жовтня ворог поцілив у Рівне — постраждала енергетична система. Рівненським енергетикам довелося вводити графік відключень мікрорайонів. На випадок повторення такої ситуації і буде запроваджено згадану програму компенсацій.

“Програма передбачає паралельно з коштами міського бюджету залучення коштів співвласників багатоквартирних житлових будинків. Головне завдання програми – якнайшвидше розпочати процедуру надання компенсацій, щоб мешканці якнайшвидше могли придбати побутові генератори для своїх будинків.  Враховуючи потенційно велику кількість звернень, поки, ми пропонуємо компенсацію в розмірі 50 % від вартості генератора, але не більше 30 тисяч гривень. – зазначив директор Департаменту інфраструктури та благоустрою Руслан Гудима.

Ми маємо бути готові до будь-якого перебігу подій, маємо бути повністю готові до всього. Важливо аби у рівнян була можливість в разі виникнення надзвичайних ситуацій хоча б на якомусь мінімальному рівні продовжувати користуватися електроенергією. Ми не можемо лишити людей у повній темряві, якщо ракетні удари по енергосистемі продовжуватимуться. На жаль, закупити генератори для всього міста – не реально, але на умовах співфінансування допомогти у їх придбанні ми просто зобов’язані. Тому надзвичайно важливо допрацювати Програму так, аби це було дієво”, – зазначила Голова постійної комісії з питань міського господарства, транспорту, зв’язку та екології, депутатка від фракції “Рівне Разом” Катерина Марчук.

До слова, цю програму вже завтра міські обранці обговорять під час депутатських слухань у форматі “Дня Депутата”. Безпосередньо, голосування, щодо її затвердження відбудеться уже на найближчому засіданні Рівнеради.

Читайте також: Міський голова Рівного розповів про тестування потужного енергогенератора для багатоповерхівки

%d блогерам подобається це: