fbpx

Малюк, покинутий 12-річною мамою, чекає на нову родину

Історія малюка Тібора сколихнула Рівне. Його у вересні 2019 року в обласному перинатальному центрі народила 12-річна ромка, яка проживала на сміттєзвалищі. Після скандалу породілля та родичі зникли. Ні поліція, ні соціальні служби так і не змогли розшукати юну матусю. Газеті «7 днів» вдалося дізнатися, як склалася доля хлопчика.

До перинатального 12-річну дівчинку з переймами «швидка» привезла з міського звалища. Туди медиків викликав охоронець. Таку вагітну медики Рівного бачили вперше. Вона була брудною, на обліку не стояла та не розуміла, що народжує. Проте хлопчик з’явився на світ сам, вага немовляти – понад 3 кілограми.

12-річна дівчина завагітніла від старшого хлопця з табору. Батькові 26 років, але офіційно стосунків не оформляли. Спочатку роми навідували дитину, назвали Тібором, та згодом зникли. Їх кілька місяців шукали поліція і соціальні служби. Запити у Закарпатську область, звідки приїхали роми, результатів не дали.

– Інформації про батьків відтоді, як мати зникла, немає. Тож склали акт про те, що хлопчик покинутий і підлягає усиновленню, – розповів начальник міської служби у справах дітей Андрій Міщеня.

Найулюбленіший із вихованців

Малюкові Тібору оформили документи, він перебуває в обласному спеціалізованому будинку дитини. Хлопчик зі звалища у наймолодшій групі. Нині він – один із найулюбленіших вихованців. Дитина гарно їсть та добре розвивається.

– Він здорова, нормальна та хороша дитина. Має незначну ваду ротика, але їсть добре. Вже пристосувався, – зазначила медсестра Будинку дитини Ірина Василець.

Серйозних вад розвитку Тібор не має. Єдине, що народився із заячою губою. Але цей дефект виправлять хірурги.

– У піврічному віці лікарі зроблять Тібору операцію. Це – перший етап усунення вади. Перед школою друга операція виправить дефект, який після цього не буде помітним, – додала педіатр Вікторія Коханевич.

Улітку роми на звалищі Рівного збирали сміття та здавали, як вторинну сировину. Так і заробляли, а з настанням холодів, повернулися на Закарпаття. Їхні будиночки нині пустують. Мамі чи рідним усиновити Тібора вже не дозволять. Хлопчика невдовзі мають перевести в один із соціальних закладів Закарпаття.

Володимир МИКОЛАЙЧУК, кореспондент ТРК «Україна»

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»