fbpx

Магнітні бурі: міфи та реальність

Діліться інформацією з друзями:

Останнім часом тема магнітних бур набула неабиякої популярності. Чимало людей відчувають погіршення самопочуття під час таких періодів. Тому планують власні справи та навіть додаткові прийоми ліків, звіряючись із календарем магнітних бур. Про це явище ми поспілкувалися з сімейним лікарем з ЦПМСД «Північний» Марією ЮЩУК.

Перш ніж обговорювати це явище нагадаємо, що саме криється під терміном «магнітна буря».

На Сонці постійно проявляється електромагнітна активність. Час від часу вона посилюється. Корональні діри, викиди корональної маси, сонячні спалахи – усе це призводить до того, що в навколишній простір потрапляє велика кількість заряджених частинок. Їх підхоплює сонячний вітер і від Сонця на величезній швидкості несе в різних напрямках. Зокрема, і в напрямку нашої планети.

Магнітне поле Землі досить сильне. Воно виконує роль своєрідного купола, що захищає життя на планеті від небезпечних космічних явищ.

Коли заряджені частинки, що рухаються з боку Сонця, досягають Землі, вони стикаються з цим захисним «щитом». Магнітне поле нашої планети починає збурюватися, змінюватися, коливатися. Саме ці процеси й називаються «магнітними бурями». Це явище – наслідок захисної реакції магнітного поля Землі на зовнішні чинники.

Вперше про магнітні бурі заговорили у 30-х роках XX століття у Франції. Було помічено збільшення випадків інфарктів міокарда та інсультів саме в той час, коли посилювалася сонячна активність.

Відомо, що на магнітні бурі реагує близько 75% населення в усьому світі. Та кожна людина по-різному відчуває етапи перебігу бурі. Це залежить від індивідуальних особливостей організму. Погіршення здоров’я в такі періоди не залежить від наявності хронічних захворювань. Погано почуватися можуть навіть цілком здорові люди, – наголошує лікар. Дехто реагує не на збурення геомагнітного поля Землі, а саме на спалахи, що виникають на Сонці за кілька днів до початку магнітної бурі. У когось така сонячна активність провокує зміну самопочуття, інші майже нічого не відчувають.

– Основними симптомами впливу магнітних бур на організм людини є наступні: загальне нездужання, підвищена втомлюваність, дратівливість, головний біль, прискорене серцебиття, нудота, безсоння або надмірна сонливість, підвищення або зниження артеріального тиску, депресивний стан, – розповіла Марія Ющук. – Поява таких симптомів пов’язана з тим, що під час магнітної бурі в організмі людини починають утворюватися агрегати кровоносних тілець. Це означає, що кров стає густішою. В результаті цього організм відчуває нестачу кисню. Такий дефіцит призводить до того, що починають реагувати мозок і нервові закінчення. До того ж магнітні бурі можуть бути винуватцями тромбоутворення.

Щоб захистити себе від впливу магнітної бурі, слід дотримуватись наступних рекомендацій за кілька днів до очікуваної активності:

Подбайте про свій раціон. Не переїдайте, не вживайте жирну і смажену їжу. В період магнітних бур слід зменшити вживання солі, яка найбільше впливає на роботу серця і судин. Водночас варто включити в раціон продукти, що містять калій, кальцій і магній, які сприяють правильній роботі серцево-судинної системи.

Також важливо розріджувати кров, випиваючи більше рідини за день. Зверніть увагу і на напої, що містять кофеїн: каву і чай. Якщо тиск підвищується, краще їх не пити до закінчення сонячної активності. Та коли тиск, навпаки, знижений, то чашка кави або чаю допоможе нормалізувати стан.

Спіть не менше 8 годин на добу, лягайте спати раніше.

Гуляйте на свіжому повітрі не менш як годину щодня.

Відмовтеся від сигарет та алкоголю.

Постарайтесь уникати стресових ситуацій.

– Людям, які мають артеріальну гіпертензію або ж інші захворювання серцево-судинної системи, слід пильнувати свій стан, контролювати рівень артеріального тиску та чітко виконувати рекомендації сімейного лікаря або вузького спеціаліста, – наголосила Марія Ющук.

Якщо ж під час магнітної бурі ваше самопочуття значно погіршилося, – обов’язково зверніться до свого лікаря.

Відстежуйте календар сонячної активності, бережіть себе та будьте здорові!

Наталія НИРКОВА