На Рівненщині з лози безробітні виготовляють шедеври

Діліться корисною інформацією з друзями:

У такому ремеслі, як лозоплетіння, проявити свій талант доволі непросто. Красиві, якісні вироби передбачають багато зусиль, терпіння і любові. Кожне плетене диво – частина серця майстра.

Цікаво, що лоза налічує понад 350 видів! Лише на Рівненщині росте близько 150 різновидів рослини. Зроблені з душею, якісно і професійно такі речі служитимуть довго, а попит на екологічно чисті вишукані натуральні вироби з лози з роками лише зростає.
Старовинне ремесло завжди затребуване, адже допомагає наповнювати наше бурхливе життя дивовижними, затишними, корисними, а головне – екологічно чистими виробами.
У мальовничій місцевості розташоване Гощанське навчальне відділення Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. За його стінами стаються справжні перевтілення! Усього за 8 місяців тут можна здобути професію «Виробник художніх виробів з лози» та отримати свідоцтво державного зразка.


7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Безробітні у Рівному навчилися виконувати святкові зачіски

Майбутні ковалі зі всієї України їдуть до Гощі


Майстер виробничого навчання Валентина Голуб розповіла, що у навчанні слухачів використовуються такі види лози, як пурпурова, коноплянка, краснотал, козяча, американська (найкраща для меблів) та тритичинкова. Працюючи з лозою, безробітні опановують різноманітні техніки плетіння, а також разом із педагогами проходять увесь виробничий процес – від заготівлі матеріалу до презентації готових виробів. Вчорашні безробітні опановують мистецтво створення неповторних та важливих у побуті речей. А всебічне професійне навчання – запорука їхньої майстерності.
У Гощанському відділенні слухачі опановують технологію виготовлення складних плетених виробів – корзин, кошиків комбінованого плетіння, сумок, декоративних підставок для кімнатних квітів, ваз, декоративних тарілок, цукорниць, хлібниць, рамок для дзеркал, абажурів, сувенірів та багато іншого. Вони навчаються також оздоблювати вироби різними техніками, виготовляють меблі від дитячих стільчиків до розкішних крісел-гойдалок та диванів!
Усі, хто обрав професію «Виробник художніх виробів з лози», вивчають види та технологічні властивості цієї рослини, вимоги до її якості та різноманітні способи обробки. Дізнаються, як правильно її заготовляти, зберігати та обробляти. Вивчають правила зняття кори, сушіння, сортування та обробки лози і багато іншого.
Під час виробничого навчання та практики слухачі вчаться, зокрема, підбирати матеріал за кольором, довжиною і товщиною, сортувати прути за видами та призначенням. Вони зв’язують лозу в пучки, маркують та готують до зберігання.
Підготовка матеріалу до плетіння – це очищення вербової лозини від кори, замочування, пропарювання або проварювання. На заняттях слухачі вивчають прийоми роботи на спеціальному лозостругальному верстаті.
Аби вироби були привабливими, свіжими та цікавими, лозини відбілюють. Сушіння лозових прутів після оздоблення відбувається у спеціальній сушильні.
То лише на перший погляд просто й легко: взяв прутик-другий і плетеш собі! А насправді потрібно знати основи конструювання плетених виробів та основи композиції кольорів, типи орнаментів. А ще вміло застосувати кращі народні традиції. Майстер має розуміти призначення речей, тому кожен лозовий виріб з’являється шляхом певного плетіння.
А далі йдуть правильне поєднання і співвідношення форм і декоративних елементів. Вивчаються основи композиції, створення візерунків. Під час такої роботи особливо проявляються і розвиваються творчі здібності слухачів. І це вже професійні секрети і важливі правила, які назавжди залишаться у професійній скарбничці кожного кваліфікованого майстра.
Красиві, якісні вироби вимагають багатьох зусиль, терпіння й любові. Кожне плетене диво – частина серця майстра лозоплетіння. Поза сумнівом, робота на природі та з природою – це потужний заряд енергії, своєрідна зона релаксу, джерело натхнення, гармонії і спокою для майстра. Воно й не дивно, що саме цю професію обирають наші слухачі.
Наші контакти: 68 37 95 (м. Рівне), cpto@cpto.rv.ua.
Діна ШЕВЦОВА