fbpx

Коли підуть рівненські школярі на літні канікули

Навчальний рік в Україні закінчиться 1 липня для всіх, окрім випускників. Про це повідомила т.в.о Міністра освіти науки і України Любомира Мандзій.

У МОН пояснили терміни завершення навчального року в школах. Відповідно до закону «Про освіту» навчальний рік в Україні завершується 1 липня.

“Міністерство освіти розробило кілька сценаріїв, які можливі, враховуючи ситуацію з коронавірусом. Очікуємо, що карантин триватиме до 24 квітня. Але ми розуміємо, що можуть бути різні варіанти. Якщо буде можливість продовжити навчання в школах у цьому навчальному році, то в травні або в червні ми повернемося за шкільні парти, знайдемо спосіб обробити той матеріал, який ми подаємо зараз дистанційно і підвести підсумки. Ми можемо говорити зараз про те, що навчальний рік в Україні закінчиться так, як передбачено законодавством – це 1 липня”, – заявила Мандзій.

Перший сценарій: карантин завершується до 1 тижня червня

Усі учні, окрім 11-го класу, закінчують навчальний рік наприкінці червня. Після карантину для них організовується коригуюче навчання: вчитель ідентифікує теми, за якими є пробіли у знаннях, відчитує ті, які є критичними для класу, вказує, які теми необхідно додатково доопрацювати вдома.

Другий сценарій: карантин продовжується до початку серпня

Усі учні, окрім 11-го класу, закінчують навчання наприкінці травня та отримують відповідні документи. У 2020-2021 навчальному році перший місяць навчання буде коригуючим. Вчителі повинні будуть здійснити зріз знань, ідентифікувати теми, за якими є пробіли, та компенсувати їх упродовж першого місяця навчання. Сам навчальний рік 2020-2021 триватиме до кінця червня.Варіанти розвитку подій для 11 класу:

  • Якщо учні повертаються до шкільних парт в травні, це буде означати, що в травні буде відбуватися пробне ЗНО. А основна сесія ЗНО розпочнеться після 20 чисел червня.
  • Якщо повернуться в червні, то МОН теж зможе організувати пробне ЗНО в межах червня до старту основної сесії.

Через епідеміологічну ситуацію буде скасовано державну підсумкову атестацію у 4 та 9 класах. 

За словами Любомири Мандзій, екзаменаційно-залікові сесії університети зможуть провести дистанційно в тому графіку, який затвердив виш. Якщо певні роботи студенти не можуть виконувати дистанційно, то їх перенесуть на наступний навчальний рік.

Підписуйтеся на Telegram-канал газети «7 днів» і постійно будете в курсі всіх новин.

Діліться корисною інформацією з друзями: