fbpx

Депутати Рівнеради вимагають карати тих, хто наживається завдяки коронавірусу

На сьогоднішній сесії Рівнеради депутатка Тамара Тимощук озвучила звернення фракції «Європейська солідарність» до Президента України В. О. Зеленського, Прем’єр-міністра Д.А. Шмигаля та голови Антимонопольного комітету України Ю.О. Терентьєва. Міські обранці, зокрема, вимагають від керівництва країни вживати дієвих заходів щодо недопущення зростання цін на продукти харчування, медичні товари, засоби дезінфікації та товари першої необхідності.

– Підставою до цієї політичної заяви, – розповідає Тамара Тимощук, – послужили численні звернення мешканців мого 15-го виборчого округу, які нарікають на стрімкому зростанні цін фактично на все. Я вважаю неприпустимим наживатися на біді людей. Отож, зініціювала звернення нашої фракції до перших осіб держави, щоб вони стали на захист левової частки населення України. Адже через введення карантинних заходів закрилося безліч підприємств і призупинили діяльність суб’єкти малого та середнього бізнесу, а відтак безліч наших співвітчизників залишилися без засобів для існування. Тим часом деякі недобросовісні монополісти, користуючись скрутною ситуацією в державі, намагаються нажити надприбутки. Компетентні органи просто змушені оперативно виявляти таких порушників та притягати їх до відповідальності.

У самому «Зверненні депутатів Рівненської міської ради щодо недопущення безпідставного підвищення цін на споживчі товари, продукти харчування та лікарські засоби» йдеться про таке:

«Після запровадження карантину в Україні спостерігається різке зростання цін на продукти харчування (зокрема, ті, які входять до набору споживчого кошика), товари медичного спрямування (одноразові медичні маски, дезінфікуючі засоби тощо) та інші товари першої необхідності. Це в той час, коли значна частина людей залишилася без заробітку.

Вважаємо, що підвищення цін може бути наслідком узгоджених дій деяких суб’єктів господарювання, відтак може містити ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції та зловживань своїм монопольним становищем.

Тому з метою соціального захисту інтересів пересічних громадян, які опинилися у складних життєвих обставинах, вимагаємо не лише здійснювати моніторинг цін, але й оперативно розслідувати випадки необґрунтованого підвищення цін на продукти харчування, медичні товари, засоби дезінфекції та товари першої необхідності. Разом з тим, вживати дієвих заходів щодо недопущення зростання цін, виявлення порушників та притягнення їх до відповідальності.
Коронавірус – не привід для надприбутків!»

Діліться корисною інформацією з друзями: