fbpx
святкувати Різдво

Кілька парафій Рівненсько-Волинської єпархії ПЦУ зголосилися святкувати Різдво 25 грудня

Діліться інформацією з друзями:

Наразі 4 парафії з 26-ти Святої Рівненсько-Волинської єпархії ПЦУ (колишня автокефальна церква) будуть святкувати Різдво Господнє і 25 грудня, і 7 січня. Про це йдеться на сторінці єпархії в соцмережі.

Зокрема, таке рішення вже ухвалили:

  • парафія на честь ап., першомуч. і дияк. Стефана м. Рівне;
  • парафія на честь Покрова Богородиці м. Рівне;
  • парафія на честь Воскресіння Господнього м. Рівне;
  • парафія на честь Різдва Богородиці м. Сарни Рівненської обл.

Між тим у Рівненській єпархії ПЦУ поки що відсутня інформація про церковні громади, які хотіли б святкувати Різдво Христове 25 грудня, а не 7 січня. Про це повідомив речник єпархії, отець Василь Рудніцький. Він припустив, що такі зголошення можуть бути у грудні, ближче до святкової дати.

Нагадаємо, 18 жовтня Священний Синод ПЦУ дозволив правити Різдвяну службу 25 грудня, якщо таке рішення ухвалять настоятель певного храму та прихожани. Синод ПЦУ обґрунтував своє рішення численними запитами та дискусією, яка протягом багатьох років точиться в Церкві та в суспільстві. Зазначено, що через обставини війни, у публічному просторі можуть загостритися календарні суперечки. Крім того, це рішення ухвалено для вивчення реальної церковної потреби в здійсненні у близькому часі календарних змін у даті відзначення Різдва.

Це вас теж може зацікавити: