Карантинні заходи дозволяють контролювати ситуацію в області з COVID-19

За інформацією начальника епідвідділу Рівненського лабораторного центру Віктора Мороза, саме ефективні карантинні заходи дозволяють контролювати ситуацію щодо поширення небезпечної коронавірусної інфекції.

Віктор Мороз.

Якби ж люди проігнорували карантинні заходи, випадків захворювання було б в рази більше – переконаний досвідчений епідеміолог.

Втім, вірус продовжує циркулювати на наших теренах. Про це свідчать випадки виявлення інфекції у людей, які безпосередньо не виїжджали за кордон.  

Лише 5 виявлених випадків в Рівному захворювання пов’язані з контактуванням з першим хворим на COVID-19. Зв’язки інших фахівці епідвідділу поки що  встановлюють. 

 

 – Ясно, що лише жорсткі карантинні заходи зможуть вплинути на динаміку зростання нових випадків. Але повністю запобігти дуже складно. Адже якісь пересування людей все ж є, є якесь спілкування, – пояснив Віктор Мороз.

Щодо заборони відвідувати паркові зони, які є місцями громадського відпочинку, епідеміолог пояснив, що це рішення Кабінету Міністрів і його потрібно виконувати.  Втім, розуміє, що людям, які звикли до активного відпочинку, дуже важко всидіти дома. Але нині все ж доцільно обмежити своє пересування у тому числі й паркових зон, варто залишатися по домівках.  

Надзвичайно важливо уникати будь-якого скупчення людей, оскільки невідомо, хто може бути носієм небезпечної коронавірусної інфекції. 

Щодо роботи в умовах карантину Епіцентру, ломбардів, пояснив, що у цих закладах посилено слідкують за дотриманням режиму роботи під час карантину та санітарної обробки приміщень. Втім, Віктор Мороз радить відвідувати такі заклади виключно виходячи з життєвої необхідності.

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»

 

Діліться корисною інформацією з друзями: