fbpx

І авто, і соцдопомога: аудитори знайшли порушників у Здолбунівському районі

Діліться інформацією з друзями:

Два жителі Здолбунівського району подали недостовірну інформацію, звернувшись за призначенням соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. Зокрема, не внесли у Декларацію про доходи та майновий стан інформацію про придбання ними упродовж року перед зверненням авто, вартість яких перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для сім’ї.

Так один житель району, звертаючись у березні минулого року за призначенням соцдопомоги «забув», що менше року тому купив за 122,6 тис грн автомобіль RENAULT LAGUNA 2013 року випуску. Його сімя, як малозабезпечена, отримала від держави 35,8 тис. грн соцдопомоги.

Інша малозабезпечена сім’я отримала майже 22 тис. грн державної допомоги незважаючи на те, що місяць тому придбала автомобіль RENAULT LAGUNA 2013 року випуску, вартістю 150 тис. грн.  А все тому, що вони не внесла дані про купівлю автомобіля у декларацію.

Вказані порушення, які виявлені ревізорами зустрічною звіркою в Регіональному сервісному центрі МВС у Рівненській області, за пів року завдали державному бюджету матеріальної шкоди на загальну суму 56,7 тис.  гривень.

Загалом, під час планової ревізії в Управлінні соціального захисту населення Здолбунівської районної державної адміністрації спеціалісти управління Західного офісу Держаудитслужби в області виявили фінансових порушень, що призвели до втрат, на суму 702 тис. грн.

Аудитори встановили, що 39 жителям району, які звернулися за призначенням субсидії і надали недостовірну інформацію щодо придбання автомобілів та сільськогосподарської техніки, зайво виплачено житлову субсидію на загальну суму 248,8 тис. грн.

Безпідставно нараховано соцвиплати 24 здолбунівцям, які не здійснювали догляд за 80-річними людьми та інвалідами І-ї групи, позаяк перебували за кордоном і не повідомили про це управління соцзахисту. Виявлені порушення разом із єдиним соцвнеском призвели до завданої державному бюджету шкоди на 367 тис. гривень.

На сьогодні до бюджету відшкодовано майже 460 тис. гривень.

Про результати ревізії поінформовано Департамент соціального захисту населення Рівненської обласної державної адміністрації, Здолбунівську районну державну адміністрацію.

Матеріали ревізії передано до правоохоронних органів.

Джерело: прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби  в Рівненській області.