fbpx

Голова ОСББ Ольга Кочергіна переконана, що найкращий керівник той, що постійно вчиться

Діліться інформацією з друзями:

Цікаво, що робота в об’єднаннях співвласників багатоквартирних будинків для багатьох людей стала не просто додатковою, а основною. Роботою, яку вони виконують з інтересом і задоволенням, розкриваючи себе і реалізуючи власні знання та вміння. Або ж навпаки – навчаючись чомусь новому.

Безумовно, нова діяльність для будь-якої людини – це своєрідний виклик. Випробування: зможу, чи ні. Про те, як голові ОСББ досягти успіху і від чого він залежить, журналістові газети «7 днів» розповіла голова кількох рівненських об’єднань Ольга КОЧЕРГІНА.

– Поділіться, чому вирішили стати головою ОСББ?

– Я педагог за освітою. Працювала викладачем фізики у водному університеті. Все почалося з того, що в 2014 році в нашому будинку запланували встановити лічильник обліку тепла. Почали листуватися з владними структурами. І мені доручили цим займатися, хоч я й не мала такого досвіду. Але була група підтримки то разом реалізували цей проєкт. За співфінансування міста (50х50) ми встановили цей прилад. Я залишилася відповідальною особою за його функціонування. Згодом більшість мешканців вирішили утворити ОСББ і мене обрали головою. Але, ще раз підкреслю, працювати легше, коли є група підтримки. Проблем завжди, як і в будь-якому будинку, багато, але є такі співвласники, які підтримують і допомагають. Бо на початку я, педагог, стала головою ОСББ, не дуже розбираючись у всіх тонкощах. Не знала, що таке запірна арматура і так далі. Тобто довелося знову вчитися. Тоді була ГО «Рівне», яка проводила семінари для голів ОСББ. Там познайомилася з такими ж, як і я. Нам усім не вистачало знань, якихось практичних навичок, тому вчилися на ходу.

– Люди створюють ОСББ, адже хочуть якісних змін у своїх будинках, які проєкти втілювали?

– Спочатку поміняли вікна та двері в під’їздах. Наступного року замінили труби холодної води і утеплили мережі в підвалі. А на третій рік зробили капітальний ремонт покрівлі. З утепленням поки питання відкладене, бо тут йдеться про великі суми. Люди не готові стільки здавати. У нас є внески і є ремонтний фонд, в якому накопичуємо кошти на серйозні проєкти. Визначаємо певну суму, яку кожен співвласник має здати упродовж року.

– Управляєте зараз уже не одним об’єднанням?

– Цього року мене переконали взяти в управління ще два ОСББ. Одне – на вулиці Коцюбинського, де шукали нового голову. Там уже змогли реалізувати проєкт. Взяли «теплий» кредит і поремонтували дах. Оновили тепловий вузол, встановили автоматичне регулювання та балансування. Роботи уже завершені, чекаємо відшкодування. Інше ОСББ – на Студентській, 9. Мене запросили на збори мешканців, організували об’єднання, яке я й очолила. Тож тепер маю в управлінні три ОСББ. В останньому ситуація непроста, потрібно працювати з людьми, вони не дуже готові щось змінювати. Хочуть жити, як при ЖЕКу: я плачу невеликі гроші і не чіпайте мене. Кажуть: «Ми платимо тобі завелику зарплату, можемо й за менші гроші таке зробити». Багато хто не розуміє, який об’єм роботи виконує голова ОСББ. Я й сама не усвідомлювала, доки не стала на це місце. Зараз розумію, як непросто працювати, бо головне в цій роботі – комунікація з людьми. Голова ОСББ повинен вміти спокійно і терпляче слухати і переконувати. Раніше я спілкувалася зі студентами, а це зовсім інший тип людей. Від молоді ти заряджаєшся енергією і позитивом. А от уже старші люди це – не просто консерватизм, а страх перед змінами, небажання зрушити з місця, підозріливість. У різних будинках різні й співвласники. Я зрозуміла, що в моєму першому будинку було простіше. Можливо тому, що я там живу. Там є люди, які завжди підтримують. А от коли приходиш в чужий будинок, щось пояснюєш, то сприймають з недовірою.

– На вашу думку, без чого не може обійтися жоден голова ОСББ?

– Перш за все це знання, вміння і досвід. Не лише бажання та амбіції. Бо голова ОСББ – це менеджер, діловод, юрист, переговорник, вчитель, технічний фахівець і ще багато чого. Дуже великий об’єм роботи. Не та людина, яка сидить у кабінеті за столом з 8-ої до 17-ої. Потрібно писати листи, спілкуватися з різними фахівцями, доводити і переконувати, знаходити спільну мову, домовлятися і так далі. Достукатися до іншої людини буває непросто, особливо коли хтось впевнений у своїй думці і просто не чує співрозмовника. Голова виконує величезний об’єм роботи, який не видно. Люди бачать поремонтований під’їзд чи нові вікна-двері, а що передує цьому, ніхто не задумається. Скільки зусиль і часу в усе це вкладається.

– Попри такі труднощі і непрості завдання ви все ще займаєтеся цією роботою, чому?

– В освіті працювала більш як 20 років, досягла певного рівня і там вже все було для мене випробувано і знайомо. А ця робота – порівняно нова, є ще багато чого, що хочеться зробити і спробувати. Є простір для розвитку. Такий виклик для себе. Іноді відчуваю себе студенткою, яка вчиться, досягає успіху і йде далі – до наступної вершини. Найголовніше завдання голови ОСББ – переконати людей, що їхні умови проживання, комфорт залежать від них самих. Не від голови ОСББ чи якогось добродія, а лише від кожного з них. Рішення приймають вони, чи жити минулим, чи йти вперед. Обмежувати поняття «моє» рамками своєї квартири уже не вийде. Там, де люди прагнуть кращого життя, де вони активніші, будуть кращі будинки із затишнішими дворами, чистими під’їздами. А отже, й бажанішими і дорожчими квартирами. Будуть і депресивні будинки, де живуть пасивні люди, які хочуть «щоб було, як колись». Платити мізер і нічого не вирішувати, жити як живеться.

Спілкувалася Наталія НИРКОВА

Постійно бути в курсі новин вам допоможе наш Telegram