fbpx

Гідрометеоролог радить посів теплолюбивих культур дещо відкласти

Діліться інформацією з друзями:
Богдан Масовець.

Мало не кожен день синоптики різної масті лякають українців прогнозами про всілякі погодні аномалії. Що мешканцям Рівного та області насправді чекати цієї весни? З цим запитанням редакція «7 днів» звернулася до начальника Рівненського обласного центру гідрометеорології Богдана Масовця.

– Мабуть, найбільше наших краян цікавить, якою буде погода на Вербну неділю та Великдень. Чи могли б дати якийсь прогноз?

– До кінця цього тижня (12 квітня) погоду Рівненщини визначатиме поле підвищеного тиску. Збережеться переважно суха погода, вночі температура повітря становитиме 0-5 градусів тепла, на поверхні грунту місцями заморозки – 0-3 градуси.

А от вдень по-літньому тепло – 15-20 градусів вище нуля. На вихідні денна температура дещо знизиться і становитиме 11-16 градусів тепла.

Наступного тижня (13–19 квітня) погоду визначатимуть циклони, тому є ймовірність невеликих короткочасних дощів.

Температура повітря коливатиметься вночі від 0 до 5 градусів тепла, вдень – від 12 до 19 градусів вище нуля. За попередніми даними, на Великдень переважатиме погода без істотних опадів з температурою повітря вночі 0-5 градусів тепла, вдень – плюс 11-16 градусів.

Коли, на вашу думку, людям краще садити городи, бо кажуть, що весна буде холодною?

– Як відомо, весна – це пора року, для якої притаманними є чергування теплих і холодних періодів. Також різні групи сільськогосподарських культур мають певні погодні та агрометеорологічні вимоги для посіву.

Варто було б уже розпочати сівбу ярих зернових культур. І, в принципі, агрометеорологічні умови сприяють цьому.

А от посів і посадку більш теплолюбних культур варто дещо відкласти, оскільки їх сходи є чутливішими до заморозків, виникнення яких ми не виключаємо і в наступні місяці весни.

Варто відзначити і те, що внаслідок кліматичних змін тривалість вегетаційного періоду на Рівненщині дещо збільшилася. Тому, здійснивши відносно пізній посів теплолюбних культур, все ж можна зібрати врожай.

Записав Василь ГЕРУС

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»