Наразі, як повідомили у пресслужбі НБУ, відомо про вилучення з обігу 40 фальшивих купюр номіналом 200 гривень.
«Особливістю цих банкнот є те, що банкноти виготовлені на папері з двотоновими водяними знаками у вигляді літер «S» та мають імітацію ультрафіолетового захисту. Локальний багатотоновий водяний знак (портретне зображення Лесі Українки) та захисну стрічку імітовано друком із зворотного боку банкноти», – повідомили в НБУ.
Також в Нацбанку дали поради, як відрізнити підробку. Зокрема, це можна зробити за допомогою ефекту зміни кольорів оптично-змінного зображення цифрового позначення номіналу «200» на лицьовому боці банкноти. Цей ефект у фальшивих купюрах не імітували.
- Смертоносний коронавірус з Азії: як уберегтися рівнянам?
- СБУ викрила у Рівному організовану злочинну групу
Також виявити підробку можна за допомогою спеціального обладнання, яке встановлюється у банках та магазинах.
«Такі підробки касири легко можуть виявити з використанням спеціальних детекторів, що дозволяють перевіряти справжність банкнот в ультрафіолетовому та інфрачервоному промінні. Водночас уважний візуальний та тактильний контроль також мінімізує ризики отримання таких підробок», – додають у Нацбанку.
Там зазначають, що проінформували фінансову систему України про основні ознаки нових підроблених грошей та про способи, за допомогою яких можна виявити підробку.
«Головне, що слід пам’ятати, – у разі сумнівів щодо справжності банкнот потрібно не поспішаючи перевірити декілька захисних елементів», – йдеться у повідомленні НБУ.
Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»