fbpx

Смертоносний коронавірус з Азії: як уберегтися рівнянам?

Діліться інформацією з друзями:

В Україні не виявлено випадків захворювання на новий коронавірус 2019 nCoV, який нещодавно спалахнув в Китаї та вже перемістився в сусідні країни. Однак, МОЗ України попереджує про потенційну небезпеку. Про це розповів журналісту «7 днів» начальник міського управління охорони здоровя Віктор Іськів.

За його словами, вірус новий, про нього відомо небагато. Лише те, що це зоонозна інфекція. Тобто їхнім природним резервуаром є тварини. Коронавіруси швидко мутують і стають патогенними для людей. відомо також те, що вірус передається від людини до людини.

– Панікувати не варто, однак і про обережність і дотримання основних правил гігієни слід пам’ятати. А також і про те, що при перших ознаках занедужання слід звертатися за консультацією до лікаря, а не займатися самолікуванням, – наголосив Віктор Іськів.

Звідки з’явився новий коронавірус

Уперше коронавірус 2019 nCoV зафіксували 31 грудня в Китайському місті Ухань. Він провокує пневмонію, викликає утруднене дихання й ураження обох легень. Можливим джерелом походження вірусу називають ринок в Ухані, де продають морепродукти, птицю, змій, кроликів та інші тварини. Перша смерть від пневмонії невідомого походження була зафіксована в цьому місті 9 січня, у померлого 65-річного чоловіка виявили названий вірус. За останніми даними, кількість заражених у Китаї перевищила вже 830, 26 пацієнтів померли.  Карантин оголошено в 13 містах. 

За останні кілька днів факти захворювань через новий коронавірус зафіксували в сусідніх з Китаєм країнах: Таїланді, Японії, і Південній Кореї. Кожен із заражених відвідував китайський Ухань.

До речі, сьогодні стало відомо про двох китайських туристів, яких госпіталізували у Фінляндії із підозрою на новий смертельний вірус. Вони приїхали з міста Ухань, кілька днів подорожувала в Лапландії, куди прибула з Норвегії.

 Як уберегти себе від зараження: рекомендації ВООЗ

У зоні ризику найбільш ймовірно люди із слабким імунітетом. Відомо, що люди, які померли внаслідок зараження вірусом, мали проблеми зі здоров’ям. Всесвітня організація охорони здоровя дає аналогічні спалахам грипу та важких респіраторних захворювань рекомендації з профілактики та епіднагляду:

  • Мити руки з водою і милом або витирати їх серветками з вмістом спирту;
  • Прикривати рот і ніс при кашлі або чханні носовою хусткою або зігнутим ліктем;
  • Уникати тісного контакту з будь-якою людиною із симптомами застуди або грипу;
  • Добре проварювати м’ясо і яйця перед вживанням в їжу;
  • Уникати незахищених контактів з дикими тваринами і домашньою худобою.

Марія МАТВІЙЧУК

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»