fbpx

До міської стоматполіклініки йдуть, коли приватники безсилі

Щороку 9 лютого святкують Міжнародний день стоматолога. Це дуже затребувана галузь медицини, яка вважається мало не святою. Тому що далеко не кожен може бути стоматологом. Та, попри значне збільшення кількості приватних закладів, близько 70% рівнян віддають перевагу КНП «Міська стоматологічна поліклініка».

Напередодні відзначення Дня стоматолога кореспондентка газети «7 днів» поспілкувалася про здобутки та проблеми сучасної стоматології з директором КНП «Міська стоматологічна поліклініка» РМР, заслуженим лікарем України Михайлом Басюком.

– Михайле Олексійовичу, скільки пацієнтів звернулося у вашу стоматполіклініку минулого року і з якими проблемами?

– До нас приходить багато пацієнтів. Зокрема, й ті, яким відмовили у лікуванні в приватних стоматкабінетах. Це, здебільшого, стосується складного видалення зубів, лікування ускладнених випадків. А ще – низьковартісна робота, яка приватними стоматологами «відсіюється» та направляється до комунальної стоматполіклініки. Так, минулого року до нас звернулося понад 172 тисячі пацієнтів з різними проблемами. Серед них найпоширеніші: пломбування, видалення, художня реставрація зубів, пародонтальна хірургія, зняття зубних відкладень за допомогою скейлера, відбілювання зубів тощо.

– Вибачте, а послуги у вас безкоштовні, чи платні, як і в приватних стоматкабінетах?

– Зараз уже немає такого, щоб усе було безкоштовним. Але в нас гарантовано безкоштовно надається невідкладна стоматологічна допомога. До того ж усім без винятку пацієнтіам. Сюди входять такі стоматологічні послуги, як: накладання миш’якової пасти, видалення зубів, знеболення лідокаїном, рентгенівські знімки для пільгових категорій населення, пломбування зубних каналів форедентом, пломбування карієсу матеріалами вітчизняного виробництва та виробництва Чехії.

– Побутує думка, що комунальні медичні заклади поступаються приватним укомплектованістю сучасною апаратурою. Це правда?

– Не більше, як міф. Взяти, для прикладу, нашу Міську стоматологічну поліклініку. Вона фактично нічим не поступається приватним, а іноді навіть випереджає їх. Це тому що ми постійно розвиваємося, впроваджуємо сучасні технології лікування та діагностики стоматологічних захворювань. У поліклініці, наприклад, працює сучасна комп’ютерна томографія, радіовізіографія.

Крім того, застосовуються нові методи фізіотерапевтичного лікування, знеболення сучасними карпульними анестетиками, всі види знімних та незнімних протезів.

– Михайле Олексійовичу, але апаратура і сучасні технології – це лише половина справи…

– Натякаєте на фаховість медперсоналу? Тоді зауважу, що наш медзаклад є переможцем рейтингу «Гордість міста» у номінації «Кращий трудовий колектив м. Рівне». Крім того, бере участь в загальнонаціональному конкурсі «Флагмани сучасної медицини».

Загалом у Міській стоматологічній поліклініці нараховується 225 працівників. Пацієнтів обслуговують 58 лікарів-стоматологів, 4 лікарі-стоматологи-хірурги, 10 лікарів-стоматологів-ортопедів та близько 70 молодших спеціалістів з медичною освітою. Увесь наш персонал – це кваліфіковані спеціалісти з досвідом роботи та завжди відкриті до пацієнта. Це люди, які несуть свою почесну, відповідальну вахту на ниві охорони здоров’я, бережуть та примножують його.Про рівень компетентності наших спеціалістів свідчить той факт, що ми, так би мовити, йдемо у ногу з часом. У поліклініці, скажімо, запроваджено виготовлення сучасних металокерамічних протезів, проводиться художня реставрація зубів та пломбування високоякісними фотополімерними, склоіномерними, композитними матеріалами. У нас працює пародонтальна хірургія, реконструктивна остеопарадонтопластика, шинування рухомих зубів скловолоконними стрічками, відбілювання зубів, встановлення імплантантів замість відсутніх зубів тощо.

Втім, головний здобуток – це довіра пацієнтів до закладу. Адже у нас вони отримують високу якість за помірну ціну. На базі поліклініки також проходять післядипломне навчання лікарі-інтерни, практикуються студенти стоматологічних факультетів ВНЗ України.

– Що у вас є ще такого, чого немає в інших?

– Це – кабінет невідкладної швидкої допомоги, який працює в нашій поліклініці щоденно вночі і у святкові дні.

Крім того, лікарі-стоматологи відвідують пацієнтів на дому. Виїжджають до лежачих хворих та інвалідів, де безкоштовно проводиться лікування, видалення та протезування зубів.

– Цікаво, які стоматологічні проблеми нині є найпоширенішими?

– Стоматологи всього світу стурбовані такими захворюваннями, як карієс і пародонтоз. Відтак, розробляються спеціальні теорії і комплекс практичних заходів вирішення цих проблем зі здоров’ям. На семінарах, що проводяться, зокрема, в Україні, нерідко обговорюються питання про профілактичні заходи, що забезпечують здоров’я зубів. Адже запобігти хворобі набагато легше, ніж її лікувати.

Спілкувалась Аліна БУДАФЕНКО

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»