fbpx
Хто виплачуватиме компенсації

Для зменшення тарифів за опалення в Рівному теплоенерго пропонує закласти в бюджеті компенсацію

Діліться інформацією з друзями:
Депутатам Рівнеради підприємство “Рівнетеплоенерго” представило варіанти розрахунків по можливому тарифу на тепло на майбутній опалювальний період.
Про це повідомляє пресслужба “Рівнетеплоенерго”.

Нагадаємо, що у проєкті, який був розміщений на сайті Рівнеради 7 вересня пропонується встановити наступний тариф на постачання теплової енергії для населення – 3736,76 грн/Гкал (нині цей тариф складає 1795,53 грн/Гкал). 

Тепер в розрахунках вони захищали сьогодні, 28 вересня, на Дні депутата зазначається, що економічно обґрунтований тариф становитиме – 3790 гривень за одну гігакалорію (це при умові, що якщо в дію не вступить роз’яснення щодо можливості теплопостачаючим підприємствам отримувати газ лише по “Об’єму №1” вартістю 7400 грн за 1000 кубометрів). Тобто частина газу буде потрібно купувати газ по “Об’єму №2” за ціною 24 966 грн. Тобто бачимо тариф піднімається підприємством ще більше. 

Щоправда, в їхньому повідомленні зазначається, що якщо для підприємств теплопостачання все ж дозволять використовувати газ лише по “Об’єму №1” вартістю 7400 грн за 1000 кубометрів то тариф становитиме – 3 290 грн за одну гігакалорію (не набагато дешевше).

В розрахунках “Рівнетеплоенерго” нагадується знову про можливість переобладнання котелень на використання альтернативного (твердого) палива. І тоді, за їхніми поясненнями тариф зменшиться до 2 286 грн за одну гігакалорію.

Який же головний висновок?

Населення може отримати нижчий тариф, якщо міська влада компенсує підприємству частину тарифу. Тобто закладе дотацію в бюджеті.
– Тариф можна зменшити, якщо влада частину різниці тарифу компенсує з бюджету. Так, як це вирішили зробити в багатьох містах України. – йдеться в повідомленні.
І “Рівнетеплоенерго” для прикладу додає деякі цифри. Наприклад в Івано-Франківську теплопостачаюче підприємство отримує з бюджету – 32,2 мільйона гривень, у Хмельницькому – 36 млн грн, у Львові – 205 млн грн, а у Вінниці – 248,9 мільйона гривень.
Це дозволяє стримати зростання тарифів для населення.
Важливо зазначити, що при врахуванні пропозицій компанії “Рівнетеплоенерго” споживачі Рівного можуть отримати тариф, який буде середньостатистичним по країні. – зазначається в повідомленні.

Нагадаємо, що Рівнерада в серпні затвердила інвестиційну програму Рівнетеплоенерго на майже 19 мільйонів гривень. В пояснювальній записці до Програми йдеться:

Основними аспектами Інвестиційної програми ТОВ «Рівнетеплоенерго» є оптимізація процесу виробництва теплової енергії та зменшення втрат енергоносіїв, тому основними цілями є економія паливно-енергетичних ресурсів, а саме природного газу та електричної енергії, а також зменшення втрат теплової енергії в теплових мережах.

Більше детальної інформації дивіться в презентації розрахунків “Рівнетеплоенерго” у фейсбуці.