fbpx

Для лікування COVID-19 на Рівненщині є резервні лікарні

Діліться інформацією з друзями:
На жаль, як і прогнозувалося, з приходом осені кількість хворих на COVID-19 стрімко зросла. Це стосується як України в цілому, так і Рівненщини зокрема.
Останнім часом у нас щодня фіксується понад сотня нових випадків, іноді ця цифра наближається і до двох сотень на день. У зв’язку з цим розширюється і список лікарень, де приймають пацієнтів із COVID-19. Зараз в області вже 12 таких медичних закладів. Нещодавно до цього переліку увійшли й Рівненська міська лікарня №2 та Рівненська ЦРЛ, де розгорнуто 35 та 46 ліжкомісць відповідно. Як повідомлялося на сайті Рівненської ОДА, у резерві залишається ще шість лікарень, готових прийняти хворих на COVID-19. У разі необхідності до надання медичної допомоги таким пацієнтам долучаться Березнівська, Демидівська, Зарічненська, Корецька, Острозька ЦРЛ і спеціалізована медико-санітарна частина №3 у Вараші. Гощанська центральна районна лікарня почала офіційно приймати хворих із коронавірусом з 5 жовтня.
– Пацієнтів із COVID-19 ми лікували і до 5 жовтня, госпіталізували до інфекційного відділення, де за їхнє життя боролась завідувачка відділення Любов Степанівна Мандина,
– пояснює головний лікар закладу Галина Козяр-Грицак.
– Зараз для хворих з COVID-19 виділили три відділення: інфекційне, реанімаційне та дитячий стаціонар, який переобладнали в обсерваційне відділення.На цей час у лікарні перебуває 35 хворих із підтвердженим діагнозом COVID-19. Але це не означає, що пацієнти з іншими проблемами здоров’я не можуть отримати необхідну допомогу. Ми так само госпіталізуємо всіх, хто потребує стаціонарного лікування. Дитяче відділення теж працює, але воно тимчасово об’єднане з травматологічним відділенням.
Серед 35 хворих із діагнозом COVID-19, що перебувають на лікуванні у Гощанській ЦРЛ на 19 жовтня, 18 – киснезалежні, 1 – на ШВЛ.
– Щодня хтось поступає, хтось виписується, – каже керівник. – За тиждень ми вже використали 67 балонів з киснем, адже 20 наших пацієнтів із COVID-19 знаходяться на кисні і два – на кисневих концентраторах. Кілька днів тому двоє хворих було підключено до апарата ШВЛ, на жаль, обидва випадки – летальні.
Працювати в спеціалізованих відділеннях для хворих на COVID-19 досить тяжко, погоджується лікар.
– Я теж лікую таких пацієнтів – допомагаю реанімаційному та обсерваційному відділенням, лікую як сімейний лікар, тому знаю, про що говорю. Причому важко не тільки фізично, а й морально. Адже люди, які поступають із цим діагнозом – дуже стривожені. І в першу чергу їх потрібно заспокоїти.
Якщо розкажеш, що все буде добре, попрацюєш із хворим психологічно, то йому стає значно краще.
Забезпечення лікарськими засобами та витратними матеріалами достатнє, все, що необхідно , вчасно докуповуємо. Зараз із забезпеченням стало легше, ніж у березні, адже сьогодні багато фірм займаються і дезрозчинами, і засобами індивідуального захисту. Так що проблем немає: потрібен захисний одяг – придбали, треба маски чи респіратори – на другий-третій день привезуть.
У зв’язку з тим, що ми увійшли до когорти лікарень, де приймають хворих із COVID-19 лише в жовтні, від Національної служби здоров’я нам коштів на їхнє лікування ще не надходило. Поки що всі необхідні лікарські засоби та інші вироби закуповуємо за наші кошти. А коли подамо звіт за жовтень про пролікованих пацієнтів – нам оплатять із НСЗУ за кожного пацієнта.
Щодо додаткових витрат на медпрепарати для лікування пацієнтів із підтвердженим діагнозом COVID-19, то Галина Володимирівна уточнює, що всі ліки у межах списку Постанови КМУ № 225 для них видають безкоштовно. Лікування COVID-19 для всіх наших пацієнтів – абсолютно безкоштовне. Лікарня забезпечує хворих усіма необхідними препаратами і витратними матеріалами: шприцами, системами, пробірками тощо. Те саме стосується і обстеження: пацієнти не платять ні за рентген, ні за аналізи.
Неля ЗАБОЛОТНА 
Джерело газета “Медичний вісник”