fbpx

Чи зникнуть в Україні сигарети з прилавків ?

В Україні запрацює новий закон для захисту від куріння. Сигарети в Україні потраплять під нові обмеження, а на сигаретипачках з’являться ще більш страшні картинки, ніж зараз. Зміни передбачені в антитютюновому законопроєкті №2813.

Одна з новацій законопроєкту – заборона реклами тютюнових виробів в пунктах продажу. Це означає, що сигарет на вітринах не повинно бути взагалі. Зміни торкнуться також дизайну пачки сигарет. Пропонують відійти від брендування та яскравих написів. Упаковки будуть в оливковому кольорі, з великими (65% площі пачки) зображеннями хвороб, які провокує куріння.«Наша мета – створити такі умови, за яких діти, народжені в Україні за час роботи Верховної Ради України 9-го скликання, ніколи не захочуть і не почнуть вживати тютюнові вироби», – Михайло Радуцький, народний депутат України, голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.Що зміниться у тютюновій галузі України:

  • Підвищиться обмежувальний вік – сигарети і будь-які пристрої для куріння будуть продавати з 21 року, а не з 18, як зараз.
  • Сигарети зі смаковими добавками заборонять.
  • Реклама цигарок зникне з Інтернету.
  • Забороняється рекламна, сигаретна викладку у вітринах магазинів;
  • Встановлюється обмежень щодо куріння, реклами та регулювання вмісту нових курильних виробів – айкосів, гло, вейпів, е-сигарети на рівні з класичними тютюновими виробами;
  • Розширять список місць, де не можна буде курити (наприклад, на вокзалах і в офісах).
  • На пачках цигарок з’являться страшні картинки (наприклад, з гнилими зубами або чорними легенями). Запровадження небрендованих упаковок сигарет, однакового темно-оливкового кольору, без лого та з великими зображеннями хвороб, які покриватимуть 65% площі пачки.Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»
Діліться корисною інформацією з друзями: