Брати-переселенці з Ірпеня виготовляють унікальні металеві вироби на Рівненщині

Діліться корисною інформацією з друзями:

Металева альтанка в лавандовому полі, відтворені наконечники для стріл часів Київської Русі, двері до панського маєтку, а також метальні ножі для українських військових і саперні лопати – це робота братів Василя та Віктора.

Брати Мисюри у мирний час працювали менеджером та інженером у Ірпені. Василь з дружиною приїхали до родичів у Гощу за день до війни. А ось Віктор 24 лютого був в Ірпені. Бачив і висадку ворожого десанту, і приліт ракет…

брати Мисюри

Ковальством брати почали займатися, коли приїхали на Рівненщину, після  початку повномасштабної війни. Спочатку прийшли до кузні як волонтери. Потім вирішили опанувати ковальське ремесло у Гощанському навчальному відділенні Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Першими виробами стали пластини для бронежилетів.

«Так склалося, що ми з дружиною приїхали до родичів у Гощу за день до війни. А ось брат 24 лютого був в Ірпені. … Вибирався з того жаху, як і інші.  Фактично, відразу після приїзду сюди ми обоє пішли в тероборону.  А за деякий час потрібні були вільні руки, щоб допомагати робити пластини до бронежилетів. І ми пішли, хоча до того моменту жодного стосунку до ковальства не мали», -розповідає Василь Мисюра.

Потім Василь та Віктор почали виготовляти й інші вироби, на які були замовлення від військових – саперні лопати,  «кішки» для розмінування, підставки під казанки, сковорідки з дискових борін, щоб бійці в польових умовах могли готувати.

Василь Мисюра

Брати долучилися і до реконструювання історичних артефактів. Вони кували наконечники до стріл, які були у воїнів часів Київської Русі.

«Це було цікаво, але непросто. Ми ж звикли працювати в майстерні, де є необхідні інструменти, а тут потрібно було виготовити наконечники просто неба, як це робили багато століть тому», – згадує Василь.

Ще однією унікальною роботою стала альтанка в лавандовому полі. Відоме в регіоні місце фотосесій. А також зроблений із металу дзеркальний короп. До речі, зараз брати виготовляють деталі до човна, якого відтворюють за зразком старовинного.

«Як буде далі – не знаємо, наперед не загадуємо. Хочемо бути корисними тут і зараз», – каже Василь Мисюра.

Джерело: Рівненська обласна військова адміністрація