Без довідок чи заяв: як рівнянам отримати компенсацію за електроопалення

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!

Уряд на сьогоднішньому засіданні затвердив порядок виплат компенсацій українцям, які використовують електроопалення для обігріву своїх помешкань.

Про це повідомив в Facebook прем’єр-міністр Денис ШМИГАЛЬ.

«Така компенсація буде нараховуватися автоматично (на особові рахунки споживачів). Жодних довідок чи заяв писати не треба. Компенсації будуть виплачуватися людям, домівки яких обладнані електроопалювальними установками й у яких будинки не газифіковані або не мають централізованого теплопостачання. Також компенсації будуть виплачені багатодітним, прийомним сім’ям та дитячим будинкам сімейного типу», – написав Шмигаль.

Він додав, що компенсації отримуватимуть більше 600 тисяч українських родин. Це обійдеться держбюджету в 1,4 млрд грн.

Нагадаємо, що з 1 січня в Україні зріс тариф на електроенергію для населення. В останні дні грудня 2020 року уряд скасував пільговий тариф на електроенергію на перші 100 кВт/год. Скасовано також пільгові тарифи для багатодітних роди, споживачів, що користуються електроенергією для обігріву приміщень та мають електроплити. А також для мешканців 30-кілометрових зон АЕС. 

Встановлена фіксована ціна для побутових споживачів на рівні 1,68 грн за кВт/год. Цей тариф діятиме до 31 березня 2021 року. Надалі планується збільшити ціни на електроенергію для населення (в середньому на 30%). Коли саме це станеться – поки невідомо.

29 січня Верховна Рада схвалила закон про виплату компенсації окремим категоріям українців через скасування пільгового тарифу на електроенергію.

Діліться корисною інформацією з друзями: