fbpx

Рівненський інфекціоніст спростовує міфи про коронавірус

Діліться інформацією з друзями:

Перші випадки зараження новою коронавірусною інфекцією 2019-nCoV виявили у китайському місті Ухань в грудні 2019 року, – розповів завідувач відділу особливо небезпечних інфекцій ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України» Сергій Шуляренко. Найчастіше вона проявляється як пневмонія різного ступеня важкості.

Специфічних препаратів для лікування вірусних пневмоній не існує. Тому й трапляються летальні випадки. Лабораторно підтверджені діагнози станом на 28 січня – у майже трьох тисяч хворих. Новий азійський вірус має смертність приблизно 3%, тобто таку ж, як і інші вірусні пневмонії.

– Про новий вірус поки що відомо небагато, – наголосив Сергій Шуляренко. – Однак ми вже знаємо, що вірус передається повітряно-крапельним шляхом – від людини до людини. Тому так багато хворих за короткий проміжок часу. Недуга вже поширилася в інші провінції Китаю та такі країни як Японія, Південна Корея, Сингапур, США, Франція, Австралія. Найбільш вразливі до неї люди зі зниженим імунітетом: діти та особи похилого віку.

Інкубаційний період при цій інфекції – 10-14 днів. У цей період інфікований є джерелом вірусу.

– В Україні поки що немає підтверджених випадків цього вірусу, – підкреслив Сергій Шуляренко. – Але ми живемо у відкритому світі, тож мусимо бути готові до такого розвитку подій. Перш за все готуємо лікарів, розповідаємо про симптоматику та дії у разі виникнення підозри на інфікування коронавірусом. Але ключове питання: чи мав хворий на пневмонію контакти з тими, хто був у Китаї, чи, можливо й сам там нещодавно перебував.

До речі:

Коронавірус 2019-nCoV не схожий на віруси грипу. Він зоонозний (природного походження). Тобто коли вірус тварини після мутації може заражати людину. Одні більше схильні до мутації, інші – менше. Загалом існує близько близько 40 видів корона вірусних інфекцій, лише 7 з них зареєстровано в людей. Але патогенні, тобто такі, що призводять до хвороби – лише 3 типи вірусів.

Перший з них мав спалах у 2002 році, розпочався теж з Китаю та поширвся в інші країни. Він мав назву атипова пневмонія (SARS). Усього було 8 тисяч хворих, 800 загинуло (летальність 10%). Клінічно та пневмонія виглядала набагато важче, ніж теперішній вірус. Захворювання з часом стихло. У збудників, що мутують у тварин і передаються людям, є властивість втрачати свою патогенність із часом.

У 2012 році з’явилося нове коронавірусне захворювання так званий MERS (близькосхідний респіраторний синдром). Спочатку підозрювали, що його джерелом є хворі верблюди, згодом дійшли висновку, що вірус походить від кажанів.

У 2019 році у появі нового вірусу 2019-nCoV теж підозрюють кажанів. Усі перші випадки хвороби були пов’язані з ринком в Ухані, де продають живих і забитих тварин, плазунів. Китайці вжили рішучих і безпрецедентних заходів, щоб не допустити подальшого поширення вірусу. 11 міст – на карантині. Не працюють розважальні заклади, більшість людей залишаються в своїх домівках. У Китаї планують звести дві лікарні, де лікуватимуть і обстежуватимуть хворих на коронавірусну інфекцію. Перша запрацює вже 3 лютого.

Наталія НИРКОВА

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»