fbpx

Україна попереджала FIE про відмову від рукостискання з атлетами з Росії

Орієнтовний час читання: 2 хвилини

Однак у підсумку Міжнародна федерація покарала українську фехтувальницю дискваліфкацією.

Міністр молоді та спорту, а також очільник НОК України Вадим Гутцайт відреагував на скандал, що трапився на чемпіонаті світу з фехтування, в результаті якого шаблістку Ольгу Харлан дискваліфікували з турніру.

Як повідомляє Суспільне, про це Гутцайт розповів під час пресконференції, присвяченої участі українських спортсменів у міжнародних змаганнях.

Харлан дискваліфікували з чемпіонату світу за результатами бою проти нейтральної фехтувальниці з Росії Анни Смірнової. Українка перемогла росіянку з рахунком 15:7, однак відмовилася потім від рукостискання, запропонувавши замість цього “стукнутися” зброєю як привітання.

Зрештою, українську фехтувальницю покарали дискваліфікацією за порушення пункту 4.6 регламенту змагань, який зобов’язує атлетів “привітати” один одного після завершення бою. Харлан отримала виключення зі змагань, а отже не може виступати на них упродовж наступних двох місяців.

Федерація фехтування України вже підготувала апеляцію на рішення про дискваліфікацію Харлан. А ось Вадим Гутцайт стверджує: у FIE знали про позицію України щодо відмови від рукостискань з російськими фехтувальниками, однак у підсумку все одно до неї не прислухалися.

“Учора [26 липня] у мене була розмова з Міжнародною федерацією фехтування. І я там наголосив, що наші спортсмени не будуть тиснути руку атлетам під нейтральним прапором з Росії. Учора була зустріч [української] федерації: президента, головного тренера з членами міжнародної федерації. Вони також наголосили, що наші спортсмени не будуть тиснути руку, вони нададуть “салют”, привітають і підуть з доріжки. Те, що ми бачили — це провокація спортсменки під нейтральним прапором”, — сказав Гутцайт

“Ми бачили, що вона робила: конкретно провокацію проти Ольги Харлан. Вона підійшла, зробила провокацію, довгий час тримала руку, чекала. Є випадки спортсменів з фехтування, коли зустрічаються спортсмени з Ізраїлю та арабського світу: вони не тиснуть руку, вдаряють по клинку і розходяться. Тут ми побачили, що вона спровокувала Ольгу, організаційний комітет. І, на жаль він [організаційний комітет], знаючи, що це відбуватиметься, бо їх попередили, дискваліфікували Ольгу після довгої перерви, вони довго сперечалися”, — додав очільник НОК України.

Гутцайт також звернув увагу, що судді вже присудили перемогу Харлан у бою з фехтувальницею із Росії. А рішення покарати українку дискваліфікацією було ухвалене саме організаторами чемпіонату світу.

“Знаю, що там збиралися і члени Виконкому, і ви бачили, що й судді були налаштовані позитивно, бо він [суддя] присудив Ользі перемогу. Але, на жаль, організатори витримали їхню [росіян] позицію, дали Ользі чорну картку та дискваліфікували”.

Харлан вийшла на доріжку проти фехтувальниці з Росії на наступний день після того, як міністерство молоді та спорту України змінило текст наказу щодо бойкоту змагань, де виступають спортсмени з Росії та Білорусі.

Фото: Вадим Гутцайт (AP).

Читайте також: Українську фехтувальницю Ольгу Харлан зняли з чемпіонату через відмову “привітати” росіянку