fbpx

В області у 1068 домогосподарствах встановлені сонячні панелі

Лише цьогоріч на «зелену» енергетику перейшли 16 родин. А у 2022 році – 167 домогосподарств.

Сім’ї забезпечують свої енергетичні потреби, заощаджують на комунпослугах та продають електроенергію за «зеленим тарифом». Наразі загальна потужність усіх станцій в домогосподарствах становить 28,9 МВт.

Також в області «чисту» енергію за допомогою сонячних електростанцій виробляють 8 підприємств, загальна потужність яких – 3,5 МВт. Два представники бізнесу енергію продукують за допомогою біогазових установок потужністю 1 МВт, ще два – за допомогою гідроенергії потужністю 1,3 МВт.

«Окремі бюджетні установи опалюються тепловими помпами. Всього в області 7 закладів використовує цей вид альтернативної енергії. Загальна потужність – більше півтисячі кіловат. Загалом торік в області з альтернативних видів палива було вироблено 40% загального обсягу теплової енергії», – розповів начальник РівнеОВА Віталій Коваль.

До слова, нещодавно сонячну електростанцію встановили на даху одного з корпусів Дубенської міської лікарні. Це перший медичний заклад в області, в якому реалізували проєкт «Сонячна допомога Україні». Започаткувала ініціативу громадська організація Екоклуб спільно з посольством Німеччини.

Рівненська ОВА

Читайте також: Рівненські борці здобули 5 медалей на Чемпіонаті Європи