Рівненський “Фотовернісаж на Покрову”

Щоб постійно бути в курсі новин підпишіться на наш Telegram

Визначені переможці 15-го Міжнародного салону художньої фотографії «Фотовернісаж на Покрову 2020». За інформацією організатора конкурсу, відомого рівненського фотохудожника Олександра ХАРВАТА цього року до участі долучилися 264 учасники із 39 країн світу. Їхні роботи рівняни зможуть побачити вже невдовзі на виставці в Міському будинку культури.

А гран-прі цьогорічного салону отримав український фотограф Ігор Жолобак (Дніпропетровська область) за художній портрет «Каріна». Він уже давно працює в сфері фотографії та бере активну участь в багатьох конкурсах.

Цьогоріч визначення переможців було дещо незвичним, бо відбувалося в режимі відеоконференції. Спочатку кожен член журі переглядав і оцінював усі світлини, надіслані на конкурс. Потім на zoom-зустрічі знову переглядали фото, які набрали найбільше голосів, обговорювали і визначали нагороди та відзнаки.

– Була дуже активна дискусія щодо володаря гран-прі, –

розповів Олександр Харват. – Найбільше голосів отримали роботи «Каріна» (Ігор Жолобак) і «Перші кроки» (Адріано Фаверо, Італія). Вони різні: світлина українця – це студійний портрет, що нагадує роботи грузинського живописця Ніко Піросмані. А от фото італійця – репортажне, «живе». Зрештою, більшість підтримала українського фотомитця. А італійський фотограф отримав золоту медаль FIAP у секції «Вільна в кольорі». Непросто обирати кращі світлини й у інших категоріях. Приміром, візьмемо секцію «Природа». Там кожне фото надзвичайне і складно назвати кращого з кращих. Троє членів журі і я, як організатор, мусили серйозно підійти до визначення переможців, тримати марку. Адже наш «Фотовернісаж на Покрову» відбувається вже 15 років поспіль, тож число учасників та їхня географія свідчать про довіру до нас.


Рівненській управлінець звертається до міністра

У Рівному презентували черговий том “Реабілітованих історією”


Є серед учасників і кілька рівненських авторів. Диплом конкурсу отримав найактивніший із них – знаний рівненський фотохудожник Олексій Потянок.

За словами Олександра Харвата, тематика робіт, що взяли участь у цьогорічному «Фотовернісажі на Покрову», досить широка. Митців цікавлять різні теми і техніки.

– У перші роки появи цифрової фотографії багато хто зловживав обробкою світлин у фотошопі. Така корекція часто була недоречною і некоректною, кардинально змінювала зображення. Нині фотоарт стає досконалішим, обробка – більш художньою, зваженою. Чимало майстрів повертається до чорно-білої фотографії. Є й такі, хто використовує аналогові методи фотографування (на плівку) і фотодруку.

Уже невдовзі виставка робіт учасників міжнародного салону художньої фотографії «Фотовернісаж на Покрову 2020» буде представлена в Міському будинку культури. Із 14 жовтня її зможуть побачити усі охочі.

Наталія НИРКОВА

Діліться корисною інформацією з друзями: