Рівненській управлінець звертається до міністра

Діліться корисною інформацією з друзями:

Приводом для офіційного звернення заступника міського голови Рівного Сергія Васильчука до міністра соцполітики Марини Лазебної послужила напружена ситуація, яка виникла після внесення змін до порядку та умов призначення деяких видів державних допомог.

Відтак із липня 200 одиноких мам і 40 малозабезпечених сімей втратили право на подальше призначення цих допомог. Крім того, вони змушені повернути державі надміру отримані в період карантину майже 646 тисяч гривень. Про те, чому так сталося і чого саме управлінець добивається від очільниці міністерства, Серій Васильчук розповів нашому кореспондентові.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

– Суть справи в тому, що, відповідно до постанови Кабміну від 29.07.2020 №632, починаючи з 1 липня управління праці та соціального захисту населення здійснює призначення допомог малозабезпеченим сім’ям та одиноким матерям за новими правилами за умови подання заяв і документів. Разом з тим проводиться одночасне перерахування раніше виплачених у період карантину сум громадянам (без їх звернення) коштів цих допомог, строк попереднього призначення яких закінчувався у березні-липні цього року. За результатами проведених перерахунків виявилося, що значній кількості рівнян у період карантину відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2020 року № 264 проведено автоматичне подовження виплати допомог у розмірах, що перевищують суми, нараховані згідно з поданими документами. Крім того, в окремих випадках громадянами не було підтверджено право на отримання цих допомог впродовж місяців її автоматичної виплати під час карантину. Отож управлінням праці та соціального захисту населення в кожному окремому випадку визначені обсяги коштів, які підлягають поверненню у визначений термін. Відтак таким громадянам були направлені повідомлення про необхідність повернення коштів, а то й про відмову у призначенні цих допомог на новий термін. Це, зрозуміло, викликало справедливе невдоволення людей.


До чого привели музичні експерименти у рівненській родині

У держбюджет-2021 на субсидії закладено на 2,7 млрд менше, ніж цьогоріч


Щоправда, 20 серпня на офіційному сайті Міністерства соцполітики з’явилася інформація, в якій повідомляється, що підготовлено проєкт нормативно-правового акту, згідно з яким кошти, що були виплачені малозабезпеченим сім’ям та одиноким матерям в період карантину, не будуть підлягати поверненню. Проте документ і досі перебуває у підвішеному стані. Отож, аби зняти соціальну напругу та забезпечити соціальний захист окремих категорій сімей, в яких виховуються малолітні і неповнолітні діти, я звернувся з офіційним листом до міністра соціальної політики Марини Лазебної. В ньому виклав свої аргументи і прохання пришвидшити розгляд питання щодо затвердження вищезазначеного нормативно-правового акта. До набуття ж ним чинності доручити органам соціального захисту населення призупинити стягнення з отримувачів допомог коштів, отриманих у період карантину малозабезпеченими сім’ями та одинокими матерями.

Записала Ірина ВАСИЛЮК