fbpx

На Соборній у Рівному буде кілька новинок для туристів і не тільки

Пам’ятний знак на місці входу до рівненського гетто, що існувало в нашому місті в часи Другої світової війни, встановлять на перетині вулиць Соборної і Дорошенка. Про це днями повідомив міський голова Рівного Володимир Хомко. Поруч облаштують сквер «на Волі».

– То буде стела з імітацією цегляної стіни із написами про трагічні сторінки історії нашого міста і людей, які загинули в гетто,– пояснив мер.– Представники єврейської громади ініціюють встановлення пам’ятного знака і будуть самі його ставити. Це буде навпроти скверу на Волі.

Нагадаємо, нещодавно в нашому місті завершився творчий конкурс щодо облаштування скверу «На Волі». Його переможцем став архітектор із Дніпра Вадим Милостюк. Він запропонував створити в занедбаному сквері безбар’єрний простір зі змішаними функціями. Спроєктовано зони швидкого і тихого відпочинку, спортивний куточок та невеликий дитячий майданчик.

Крім того, навпроти скверу на вулиці Соборній невдовзі запрацює аптека-музей.
У планах створення неподалік, на вулиці Петра Могили ще й Музею пивоваріння та хмелярства. Нещодавно директор рівненського підприємства «Рівень ЛТД» Маріян Года запропонував облаштувати цей заклад у історичному приміщенні, де колись жив фундатор Рівненського пивзаводу Герш Пісюк. Нині розглядається питання про переведення розташованого там центру учнівської творчості в сучасніше приміщення, яке було б зручнішим для дітей.

– Усі три сторони перемовин (навчальний заклад, підприємство та місто) зійшлися на тому, що рішення про переселення центру та створення там музею абсолютно правильне,– прокоментував ситуацію Маріян Года.– Адже це на користь навчальному закладу, мені як ініціатору створення музею та місту, бо таким чином розвиватиметься інфраструктура. У результаті всі сторони будуть у виграші. Готуються необхідні документи. Усе станеться не так швидко, адже зараз середина навчального року. Остаточне рішення ухвалюватимуть депутати на сесії.

Крім того неподалік зводиться готельний комплекс у стилі старого міста. Тож невдовзі цей район Рівного може стати досить привабливим для туристів і гостей міста.

Марія МАТВІЙЧУК

Пряма мова

Міський голова Рівного Володимир ХОМКО:

– Мені дуже подобається той проєкт, який реалізує Маріян Года разом із рівненським пивзаводом. Він має шанси стати однією з родзинок Рівного. І красиво, і корисно, й інвестиційно. З’явилися критичні зауваження щодо обміну приміщення, де нині центр учнівської творчості. На мою думку, таку позицію висловлюють ті, хто не бачив згаданих приміщень. Навіть не порівняти, наскільки краще те, що пропонує для дітей пан Года, порівняно з тією будівлею, де вони зараз займаються. Я за це двома руками. Зважаючи на майбутні зміни в сквері «На Волі», встановлення пам’ятного знака, відкриття аптеки-музею, цей район може повернути собі історичну значимість і туристичну привабливість. Сподіваюся, що всі згадані проекти будуть реалізована, і обіцяю підтримку міської влади.