fbpx

МАГАТЕ не підтвердило мінування ставка-охолоджувача ЗАЕС

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) не підтверджує замінування ставка-охолоджувача ЗАЕС, але заявляє, що станція замінована по периметру і в деяких місцях усередині.

Як повідомляє Суспільне, про це йдеться у повідомленні пресслужби агентства.

“Під час візиту генерального директора, включаючи ставок-охолоджувач, мін на місці виявлено не було. Однак МАГАТЕ відомо про попереднє розміщення мін за межами периметра заводу, про що агентство повідомляло раніше, а також у певних місцях усередині, які, як пояснив персонал “служби безпеки” (окупаційної — ред.), були з оборонною метою”, — ідеться в повідомленні.

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі (фото: Енергоатом).

Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі пояснив, що оцінка агентства цих конкретних місць розміщення полягала в тому, що хоча наявність будь-якого вибухового пристрою не відповідає стандартам безпеки, основні функції безпеки об’єкта “не зазнають істотного впливу”. За цією проблемою продовжують стежити з “великою увагою”.

“Ситуація з ядерною безпекою та захищеністю на Запорізькій атомній електростанції надзвичайно крихка. Втрата Каховського водосховища стала катастрофою для регіону в цілому, а також додала серйозних труднощів для цієї великої атомної електростанції. Тепер, як ніколи, всі сторони повинні повністю дотримуватися основних принципів МАГАТЕ, спрямованих на запобігання ядерній аварії”, – додав Гроссі.

Він зазначив, що Агентство активізує зусилля, щоб допомогти забезпечити ядерну безпеку та захист, а також надаючи допомогу постраждалому регіону іншими способами.

Головне фото: iaea.org

Читайте також: Авто загорілося під час руху