fbpx

Кабмін виділяє 1,5 мільярда гривень на будівництво водогонів

Діліться інформацією з друзями:

Після підриву Каховської ГЕС уряд України виділить 1,5 мільярда гривень на будівництво водогонів: Карачунівське водосховище — Кривий Ріг — Південне водосховище, Марганець — Нікополь, Хортиця — Томаківка.

Як повідомляє DW, Кабінет міністрів України виділяє 1,5 мільярда гривень на будівництво нових магістральних водогонів для забезпечення водою міст у Херсонській, Миколаївській, Запорізькій та Дніпропетровській областях. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду, проведеного ввечері 6 червня після знищення Каховської гідроелектростанції (ГЕС).

“Це будуть водогони Карачунівське водосховище — Кривий Ріг — Південне водосховище, Марганець — Нікополь, Хортиця — Томаківка. Це потрібно, аби забезпечити Кривий Ріг, Нікополь та Марганець питною водою”, — розповів Шмигаль.

За його словами, роботи розпочнуться одразу, а відповідальним за реалізацію проєктів буде Державне агентство з відновлення та розвитку інфраструктури.

Раніше генеральний директор компанії “Укргідроенерго” Ігор Сиротa заявив, що після деокупації Каховки побудують тимчасову греблю, що дозволить швидко наповнити Каховське водосховище водою з верхніх водосховищ. За його словами, на цю роботу піде близько місяця. Після цього почнеться будівництво нової станції на місці зруйнованої, на що потрібно від 800 мільйонів до мільярда доларів.

Фото: Italy Photo Press/IMAGO

Читайте також: У Рівному рятувальники ліквідували пожежу у приватному господарстві