fbpx

Рівне знову в Книзі рекордів

Діліться інформацією з друзями:

Цього разу завдяки жінкам, які сфотографувалися в українських хустках

Не будемо гадати, чи здатні рівнянки «у палаючу хату ввійти, коня на ходу зупинити». А от у тому, що їм під силу життя на землі зберегти, немає щонайменшого сумніву. Сказано ж бо: краса врятує світ. А те, що наші жінки –красуні, засвідчили світлини учасниць флешмобу «Рівне в українській хустці». Його провели на Катерини (7 грудня) у соціальній мережі «Фейсбук». Як і планувалося, днями Книга рекордів України має визнати офіційно флешмоб рекордом, адже за один день свої світлини у групі за паралельними підрахунками розмістило 2648 учасниць флешмобу. Віртуальне свято краси і данини традиційній моді організувала заступник міського голови Рівного Галина Кульчинська. Вона розповіла для газети, як реалізувала свій задум і в яку копійку це обійшлось для міської казни.

«Дівчата, ревізуємо свої скрині, дістаємо бабусині і мамині хустки – готуємося до всеукраїнського флешмобу, присвяченого Дню української хустки. Свої фото в хустках 7 грудня (субота), на Катерини відправляємо в групу “Рівне в українській хустці”» – невеликий допис від 4 грудня, який розмістила Галина Кульчинська на своїй сторінці у ФБ, мобілізував представниць кращої половини людства до дії.

Напередодні флешмобу Галина Кульчинська, як і решта жінок приміряла хустки.

Авторка зізнається, що задум виник абсолютно спонтанно. Якось її очі зачепились за інформацію про чиїсь плани провести День української хустки. Та цього вистачило для того, щоб враз спалахнув вогник ідеї, який з кожною наступною думкою все більше розпалював її єство.

Та мені більше нічого не треба було. Так було й з літерою «І» та іншими задумами. Ти не сідаєш, не думаєш, не морщиш чоло, воно якось саме в одну мить виникає, і все. А далі придумала назву – і пішло й поїхало,– розповідає Галина Кульчинська.

Передусім зробили заявку в Книгу рекордів України, де сприйняли інформацію дуже люб’язно. Втім зазначили: спершу мають фіксувати рекорд у соцмережах. Коли ж отримали підтвердження, що вона прийнята, почали обдумувати, як усе організувати.

Пані Галина запропонувала, щоб учасниці флешмобу свої фото розміщували відразу на сайт Книги рекордів, але там відразу заперечили: «Ні! Щоб наш сайт обвалився?!» Та довго думати не довелося, створили групу у ФБ зі спільним адмініструванням зі сторони експертів.

Щоправда, багато учасниць не зовсім розібралися з умовами. Тому хтось розміщував свої світлини з підписами в коментарях (як і слід було), інші виставляли в дописах у групі, решта надсилала повідомленнями. Були й такі, що дублювали світлини в три способи. Саме тому доводилося довго звіряти фото, адже з однією учасницею могла бути зарахована лише одна світлина. Втім, усі фото увійшли до рекорду. А от колективні світлини до уваги не брали. Також до уваги не брали фото, надіслані після 24.00, оскільки, за умовами рекорду, фото повинні були бути виставлені виключно за один день.

Пані Галина каже, що практично цілу неділю тільки те й робила, що візуалізувала фотографії.

– Я була вражена величезною кількістю дописів, які починалися словами: «Це хустина моєї прабабусі/бабусі/мами…» Здавалося, що в той день вони всі були з нами. Бо коли стільки жінок у Рівному одягають те, що носили їхні найрідніші… Знаєте, вони не можуть цього не помітити на небесах,– поділилася своїми відчуттями Галина Кульчинська.

Повеселили організаторів і кумедні фото чоловіків у хустках. У такий спосіб вони хотіли проявити солідарність чи виявити протест, оскільки підготовка до знакових фотосесій так заполонила жіноцтво, що День збройних сил напередодні завершився швидше, ніж почався. До того ж, запевнила ініціаторка рекорду, жодної копійки на організацію флешмобу з міської казни не взяли.

Оксана ПИЦЬКА