Впродовж тижня (20-26 лютого) Рівненський рибоохоронний патруль зафіксував 24 порушення законодавства у сфері охорони водних біоресурсів.
Було складено три протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП та 14 – за ч. 3 ст. 85 КУпАП.
Крім того, оформлено сім актів виявлення та вилучення безхазяйного майна, згідно якими вилучено 21 одиниць заборонених знарядь лову.
«Загалом, накладено штрафів на суму 1 139 грн. Збитки, завдані рибним запасам, склали 1 700 грн. У порушників вилучено 12 кг водних біоресурсів, два заборонених знарядь лову та один човен. До судів передано 14 справ для притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності» – повідомив заступник начальника Управління Держрибагентства у Рівненській області Олександр Новак.
Для прикладу, 20 лютого 2020 року Рівненській рибоохоронний патруль задокументував порушення правил рибальства. Інцидент стався на березі Хрінницького водосховища, поблизу с. Товпижин Демидівського району. Чоловік мав намір здійснити вилов водних біоресурсів забороненими промисловим знаряддям лову – «екраном».
Проте, завдяки оперативності рибоохоронного патруля, громадянин не встиг завдати шкоди рибному господарству. На особу було оформлено протоколи про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 85 КУпАП.
Довідкова інформація:
Порушення правил рибальства карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності. Сума штрафів за порушення правил рибальства згідно КУпАП становить від 340 до 680 грн. За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 ККУ. Штраф від 1 700 до 3 400 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу.
Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»