fbpx

Художниця з Рівненщини надихає земляків берегти природу

Діліться інформацією з друзями:

Одна картина замість тисячі слів… У сучасному світі потрібно популяризувати охорону природи новими методами. Людям набридають настійливі заклики екологів про те, що все погано і всім потрібно брати відповідальність за це.

Нікого не можна примусити любити природу, але ж можна показати її красу та велич. І саме у цьому можуть допомогти мистецтво та творчість. Тож у рамках нашого широкомасштабного проєкту «Євро-Арт» для талановитих» ми розглядаємо дебютну виставку молодої художниці Христини Шинкар «МИ – ЕКІПАЖ ОДНОГО КОРАБЛЯ» ще й як екоосвітній проєкт та сподіваємося, що картини нашої талановитої землячки зможуть запалити серця українців і надихнути їх берегти природу.Незважаючи на молодий вік художниці (а народилася Христина 14.04.2000 року у с. Бабин Гощанського району та нині є студенткою РДГУ, спеціальність – «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація»), у її творчості поєднуються масштабність завдань, витончена тендітність, пошук істини. Авторка через три десятки представлених в експлозії картин у техніці олійного живопису  доносить до глядача своє світосприйняття, спонукає людей бачити і цінувати навколо прекрасне та неповторне.

Це своєрідний філософський діалог молодої мисткині з глядачем, в якому вона прагне мовою живопису висловити власні світоглядні орієнтири, висвітлює гострі й актуальні глобальні екологічні проблеми, тому на своїх полотнах вона і шукає шляхи примирення та гармонізації людського розуму з неоціненним скарбом, що таїть і береже природа. «Моя ідея була в тому, щоб передати людям, що настав час задуматися, що жити,  як  ми живемо, не можна, настав час нарешті усвідомити, що як казав Б. Д. Орлі, «коли висохне останнє дерево і помре остання тварина, ми зрозуміємо, що у Всевишнього для нас немає іншої Землі», – розповідає художниця.

Експозиція умовно поділена на дві частини, присвячені братам нашим меншим та квітам, кольорова гама не мінорна, переповнена життєлюбністю та оптимізмом. Експресія, аутентична декоративність, гаряча колористика, гра із символами простого і затишного – це все про живопис Христини Шинкар. І кожна картина – це витвір мистецтва. Дивлячись на них, повірте, відпочиваєш душею.

Виставка діятиме з 26 серпня по 20 вересня 2020 року.

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе наш Telegram