fbpx

Як посадити восени часник

Як посадити восени часник, щоб наступного року зібрати щедрий урожай.

Часник ділиться на два основні сортотипи – ярий та озимий. Ярий саджається рано весною, а озимий – під зиму. Озимі сорти мають більш тверду і щільну оболонку, а також мають у центрі товстий і твердий стрижень. Як посадити часник восени, розповідають експерти.

Озимий часник висаджують приблизно за три тижні до початку перших зимових морозів, щоб рослина встигла пустити й закріпити коріння в землі. Якщо він пустить зелені паростки до зими, то може загинути, тому поспішати не варто.

Правила посіву

Садити часник потрібно в пухкий, нейтральний ґрунт, без застою вологи. Не можна садити на ділянках, де перед цим росли картопля, морква, цибуля, буряк, редька й часник. Хорошими попередниками для цієї культури вважають квасолю, горох, перець, кабачок, гарбуз, огірки і пшеницю.

Щоб урожай озимого часнику був щедрим, за два тижні до саджання ґрунт необхідно перекопати на глибину 25 см, а безпосередньо перед висадженням у землю внести суміш піску, тирси й перегною в рівному співвідношенні.

Часник висаджують на глибину приблизно 10–15 см, відстань між грядками має бути до 25 см, а відстань між зубчиками – 10 см.

Поради

Зазвичай часник починають збирати із середини липня до кінця серпня, але точні терміни збору врожаю залежать від сорту і клімату.

Правильною ознакою того, що часник час викопувати, експерти називають дозрівання насіннєвої коробки на стрілках. Для цього досвідчені городники під час обривання стрілок залишають кілька рослин зі стрілками. Щойно коробка лопається, а насіння висипається, часник можна викопувати.