fbpx

Жуй скільки зможеш: лікар пояснив як харчові звички впливають на поведінку

Діліться інформацією з друзями:

Уміння ретельно розжовувати їжу та фокусуватися на ній допомагає конструктивно використовувати агресію для вивчення та перетворення світу, – переконує лікар, кандидат медичних наук Андрій Беловєшкін.

Як пише Фредерік Перлз, лікар-психіатр, автор книги «Его, голод і агресія» «…люди, які змінили своє ставлення до їжі, і навчилися їсти повільно, ретельно пережовуючи тверді шматки, змінюють і своє ставлення до життя в цілому».

Розвиток дентальної агресії – вміння ретельно розжовувати їжу та фокусуватися на ній — допомагає дорослим конструктивно використовувати агресію для вивчення та перетворення світу, щоб розбиратися в нових і складних речах. «Наша установка щодо їжі справляє величезний вплив на розумові здібності, на здатність до розуміння, до встромлення зубів у завдання, що стоїть перед нами. Той, хто не використовує своїх зубів, втрачає здатність використовувати на власне благо ці деструктивні функції».

Швидке жування знижує рівень кортизолу на 26% за 20 хвилин

Що означає використовувати зуби з харчового погляду? Зменшити кількість «дитячої» їжі, яка не потребує зусиль — пюре, булочки, смузі, супчики. М’яка подрібнена їжа (soft diet) призводить до зниження робочої пам’яті, зниження нейрогенезу в гіпокампі, збільшує ризик нейродегенеративних розладів. Почати додавати цілісні овочі, фрукти, рибу, м’ясо — те, що ви можете дійсно жувати. Окрім іншого, ретельне жування знижує рівень кортизолу (згодиться і жувальна гумка), знижує ризик нейродегенеративних захворювань, зміцнює щелепи. Швидке жування знижує рівень кортизолу на 26% за 20 хвилин. Крім того, жування насичує та знижує ризик переїдання.

– Що означає використовувати зуби з психологічного погляду? Не присмоктуватись до ілюзій. Будьте готові використовувати зуби, щоб захистити те, що вам близько. Бути готовим гризти граніт науки або плоть світу, змінюючи його на краще. Бути готовим прогризти собі вихід у безвихідній ситуації. Навіть якщо ваші руки зв’язані, бути готовим вчепитися у горло ворога, – наголосив лікар.

Це теж може вас зацікавити: