Орієнтовний час читання: 2 хвилини
Згідно з недавнім опитуванням Американської академії медицини сну (AASM), жінки відчувають себе добре відпочилими набагато рідше, ніж чоловіки.
Вивчаючи дані опитування, вчені з’ясували, що майже вдвічі більше жінок (31%) заявляють, що рідко або ніколи не відчуваються свіжими після пробудження, у порівнянні з чоловіками (17%).
Ці результати наголошують на важливості міцного сну для жіночого здоров’я та самопочуття, особливо в рамках Місяця жіночого здоров’я.
Доктор Кін Юн, представник AASM, підкреслює, що якість сну залежить від багатьох факторів, як внутрішніх (стрес, здоров’я) так і зовнішніх (дієта, час і тривалість сну). Важливо, щоб жінки приділяли належну увагу своєму сну, незалежно від завантаження та обов’язків, які вони мають. Для досягнення загального благополуччя варто старатися отримувати семи або більше годин сну на добу.
Це дослідження розкриває потребу у більшій свідомості щодо ролі належного сну в житті жінок, особливо оскільки багато з них мають тенденцію “зробити все”, не звертаючи належної уваги на власний стан та відпочинок. Своєчасна і належна увага до сну може позитивно позначитися на загальному здоров’ї та самопочутті жінок.
AASM рекомендує наступні поради для встановлення здорової гігієни сну та покращення загальної якості сну:
- Дотримуйтесь послідовного графіка сну. Вставайте в один і той же час кожен день, навіть у вихідні або під час відпустки.
- Зробіть свою спальню тихою і розслаблюючою. Підтримуйте в приміщенні комфортну, прохолодну температуру.
- Обмежте вплив яскравого світла вечорами і вимикайте електронні пристрої принаймні за 30 хвилин до сну.
- Регулярно займайтеся фізичними вправами і підтримуйте здорову дієту.
- Уникайте вживання кофеїну, нікотину та алкоголю перед сном.
- Якщо ви не заснете через 20 хвилин, встаньте з ліжка. Робіть спокійну діяльність без великого впливу світла, поки не відчуєте сонливість.
Постійне пробудження, відчуття втоми або сонливості може бути ознакою розладу сну, такого як обструктивне апное сну або хронічне безсоння. Кожен, хто підозрює, що у нього є проблеми зі сном, повинен поговорити з медичним працівником, який може направити їх до команди сну в акредитованому центрі сну за допомогою. Каталог акредитованих медичних центрів також доступний на веб-сайті Sleep Education.
Читайте також: Йдемо на компроміс: ядерний сон чи сон для задоволення?
- Хірурга Гощанської лікарні оштрафували за сфальсифікований діагноз ухилянтуСуд виніс вирок хірургу Гощанської багатопрофільної лікарні Василю Заболотному за підробку офіційних документів. Обвинувачений сфальсифікував діагноз чоловіку призовного віку, за що отримав покарання у вигляді 3400 грн штрафу.