Травень пора корисної зелені. Найперше з’являється кріп та листковий салат. Вони не тільки покращують смак любої страви, а й додають сили організму людини, який зимою втратив багато вітамінів та енергії.
Кріп — звична і знайома багатьом із дитинства зелень із пряним ароматом і багатим набором мінеральних речовин.
Корисні властивості кропу
- заліза,
- калію,
- кальцію,
- фосфору,
- а також аскорбінову і нікотинову кислоти,
- тіамін,
- каротин,
- рибофлавін і флавоноїди,
- провітамін А,
- вітаміни С, D, E, B1, B2, B6, B12,
Завдяки величезній кількості вітамінів і мінералів кріп позитивно впливає на травний тракт, підвищує апетит, а також сприяє нормалізації обміну речовин.Кріп рекомендують вживати при ожирінні, захворюваннях нирок, печінки і жовчного міхура. Також кріп радять їсти при безсонні. Однак людям зі зниженим тиском вживання кропу не рекомендується.
Листя салату
Легкий, хрусткий та ніжний листковий салат не тільки турбується про фігуру, а й береже від депресії, покращує стан шкіри та волосся, виводить токсини і в цілому має оздоровчу дію на організм. Його регулярне вживання
- покращує кровотворення,
- захищає від анемії,
- зміцнює імунітет;
- виводить шлаки,
- солі та токсини;
- нормалізує тиск, рівні цукру й холестерину;
- нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту.
А рутин, якого в салаті дуже багато, зміцнює стінки судин та захищає від атеросклерозу. Магній у складі листя салату зміцнює нерви і зменшує згубний вплив стресів.
- Перець любить дружню компанію, а помідори самотність
- Польща послабила карантин і відкрила кордони
Усього кілька листочків на день підтримують хороший настрій, покращують метаболізм, посилюють концентрацію, відновлюють зір. У це важко повірити, але кальцій зі складу салату засвоюється організмом краще, ніж з кисломолочних та інших багатих кальцієм продуктів. Салат вважають прекрасною профілактикою діабету. Якщо ви вживаєте його регулярно, то можете на 14% знизити ризик захворіти цією поширеною хворобою. Не дивлячись на те, що листя салату на 96% складається з води, ця культура є мегапопулярною завдяки дуже низькому глікемічному індексу. У народній медицині сік з листочків салату застосовують при виразковій хворобі шлунка, артриті, ревматизмі і застуді. Салат ефективно позбавляє від печії, корисний при безсонні, а також для збільшення кількості молока при грудному вигодовуванні. А ще листя салату відносять до продуктів, що здатні захистити від найагресивніної хвороби 21 століття – раку.
Усього 100 грамів листя будь-якого салату містить:
- тіамін;
- пантотенову кислоту;
- вітаміни В2, В9, К, РР;
- піридоксин;
- аскорбінову кислоту;
- альфа-токоферол;
- мікроелементи (сірка, калій, кальцій, кремінь, фосфор, алюміній, хлор, натрій, бор, залізо, йод, мідь, рутин);
- харчові волокна;
- лактуцин;
- бета-каротин;
- лютеїн;
- фолієву кислоту.
Будь яка страва прикрашена листям салату та кропом стає більш смачною і корисною. А також набуває вишуканого вигляду. Споживайте та насолоджуйтесь.
Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»