fbpx

Як рівнянам зміцніти здоров’я влітку

Діліться інформацією з друзями:

Є сім хороших способів зміцнити своє здоров’я влітку. Сезон відпочинку розпочався, тому не баріться і починайте працювати над собою.

Сонце – не ворог, а друг!

Сонячні ванни здатні не тільки подарувати гарну засмагу, але й зміцнити імунітет, підвищити настрій, поліпшити стан шкіри. Завдяки їм у нашому організмі виробляється необхідний для засвоєння кальцію вітамін D.

Однак усе добре в міру. Правильний і безпечний час для засмаги – до 11-ої години ранку і після четвертої дня. Засмагаючи, не забувайте використовувати сонцезахисний крем, а голову прикривати хусткою або капелюхом.

Ходьба босоніж

Німецький фізіотерапевт Себастьян Кнейп казав: «Кожен крок босоніж – це додаткова хвилина життя». Справді, ходіння босоніж  гартує, додає сили, зміцнює імунітет, значно знижує ризик захворювання на ГРВІ. А ще нормалізує артеріальний тиск і запобігає розвитку хвороб серцево-судинної системи. Це також чудова профілактика і лікування плоскостопості та інших ортопедичних порушень. Саме в літні дні краще всього почати ходити босоніж. На ступнях розташована величезна кількість нервових закінчень і всі вони активізуються під час ходьби босоніж. У квартирі також зніміть капці й походіть по прохолодній підлозі – вам сподобається.

Активний спосіб життя

Літо – чудовий час для активних фізичних навантажень. Візьміть за правило здійснювати ранкову пробіжку, якомога більше ходити пішки, кататися на велосипеді. Опануйте скандинавську ходьбу – нескладне і дуже корисне заняття! Футбол, теніс – чому б і ні? Фізичні навантаження благотворно впливають на весь організм, повертають тонус шкірі, прискорюють кровообіг і сприяють виробленню гормону щастя й задоволення – ендорфіну.

Антистрес

Стрес присутній у нашому житті завжди. Важливо вміти використовувати у повсякденному житті прості, але дуже ефективні способи боротьби зі стресом. Один з най­ефективніших – щоденні прогулянки на свіжому повітрі. Вони позбавляють від негативних думок і стимулюють вироблення серотоніну і ендорфіну – гормонів, відповідальних за гарний настрій. Намагайтеся проводити вільний час у парку серед дерев і квітів хоча б 20-30 хвилин на день. Більше ходіть пішки: додому, на роботу.  Також корисні нетривалі прогулянки перед сном.



Інший спосіб зняти стрес – це кольорова терапія. Вона благотворно впливає на нервову систему, регулює гормональний фон, поліпшує настрій і дарує безліч позитивних емоцій. Оточіть себе приємними райдужними квітами – жовтими, помаранчевими, зеленими, блакитними. Нехай вони будуть в інтер’єрі, у вашому гардеробі, у вас на столі. Просто дивіться на них, і в самі не помітите, як настрій почне змінюватися на краще.

Третій метод-антистрес, мабуть, один із найприємніших. Йдеться про захід сонця. Чому б теплим літнім вечором вам не помилуватися на свіжому повітрі цією чудовою картиною? Вона – джерело натхнення, світлих думок та життєвої енергії. Просто дивіться на цю красу і думайте про щось хороше.

Загартовування

Відома фраза «Якщо хочеш бути здоровим – загартовуйся!»  досі не втратила своєї актуальності. Загартована людина менше хворіє, швидше одужує, легше переносить і холод, і спеку, володіє  міцним імунітетом і менш чутлива до змін погоди та атмосферного тиску. Найкращі способи загартовування – контрастний душ і обливання. Починати варто з прохолодної води, поступово роблячи температуру все нижчою і нижчою. Звикнувши в такий спосіб до холоду, ви без зусиль зможете проводити самостійні обливання холодною водою, а також купатися у відкритих водоймах і на морі за будь-якого показника термометра.

Природні інгаляції

Для того, щоб здійснювати природні інгаляції влітку, не знадобиться ніяких спеціальних пристосувань. Все, що вам необхідно, – це виїхати на природу: в хвойний або листяний ліс, на морське узбережжя, в гори, до водоспаду або на озеро чи в поле. Там ви зможете вдихати чисте свіже повітря, насичене корисними речовинами. Природні інгаляції зміцнюють організм в цілому, відмінно допомагають у разі проблем із дихальною системою і перевтоми.

Літнє меню

Багаті вітамінами дари літа допомагають зміцнювати імунітет, який витримає будь-які навантаження в холодну пору року. Літо завжди радує великою кількістю смачних і корисних натуральних продуктів: овочів, фруктів, ягід, зелені. Що ж потрібно їсти влітку? Насамперед, овочі, фрукти і ягоди, що містять корисні антиоксиданти. Це помідори, червоний виноград, цитрусові, полуниця, чорниця, болгарський перець, черемша, шпинат, смородина, обліпиха, черешня. Не варто забувати про свіжовичавлені соки. Одні з найбільш корисних – морквяний і гарбузовий. Роблячи салати, обов’язково додавайте в них зелень: кріп, петрушку, селеру.

Галина КАШПЕР, лікар-методист ОЦЗ

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе наш Telegram