fbpx

Виготовити ліки? Будь ласка!

Лише в аптеках «Рівнефармації» лікарський рецепт-формула стане сигналом до дії, і вже за якийсь час на вас чекатимуть готові ліки. Натомість у більшості аптек виробництво ліків визнане нерентабельним, тож там просто розведуть руками чи запропонують готові лікарські форми, які не завжди доступні за ціною… Вибір завжди залишається за вами.

Товариство з додатковою відповідальністю «Рівнефармація», яке першим стартувало на профільному ринку Рівненщини, нині є розгалуженою регіональною мережею, що складається з 59 структурних підрозділів: 19 аптечних пунктів і 40 аптек. При цьому 11 з них мають право виготовляти ліки. Про злагоджену роботу, збережені аптечні традиції, успіхи та перспективи напередодні Дня фармацевтичного працівника розповіла кандидат фармацевтичних наук, професор кафедри хіміко-фармацевтичних дисциплін Рівненської медичної академії, перший заступник генерального директора ТДВ «Рівнефармація» Ольга Садовник.

Близьке розташування, зручний сервіс, доступність, сума в гаманці, широкий асортимент медпрепаратів, ціна і всюдисуща реклама «ефективних» медпрепаратів стають визначальними у виборі аптеки, до якої передусім звертаються за ліками. При цьому «не нашкодь!» – головне правило для так званих першостільників (провізорів і фармацевтів, які обслуговують в аптеці). Саме вони загострюють увагу споживачів щодо побічних ефектів, індивідуальної чутливості і ризиків, спричинених самолікуванням.

В аптеках «Рівнефармації» пам’ятають і наголошують, що це насамперед заклади охорони здоров’я, а не комерційні структури. Тому в них дбають про збереження фармацевтичних традицій і донині виготовляють ліки за рецептами. Адже цей напрям аптечної діяльності невід’ємно пов’язаний з педіатрією, шкірвенерологією, особливо коли йдеться про відновлення дитячого здоров’я.

– У педіатрії є дуже велика кількість гормональних препаратів, які батьки використовують, не задумуючись над доцільністю їхнього застосування. При цьому можна зробити заміну препаратами, виготовленими в умовах аптеки, і не ризикувати здоров’ям дитини,– переконує Ольга Садовник.

ТДВ «Рівнефармація» має єдину в області гомеопатичну аптеку – № 143 (Соборна, 15), ключовим принципом якої є підхід «подібне лікується подібним». Для лікування хвороби використовують надзвичайно малі дози речовини, яка провокує симптоми, ідентичні до симптомів захворювання. При цьому має спрацювати метод «клин клином вибивають». Таке лікування допоможе підібрати досвідчений лікар-гомеопат, що працює у фармацевтичному закладі.

Виключно в аптеках мережі «Рівнефармація» за рецептами відпускають наркотичні та психотропні речовини (така діяльність потребує спеціальної ліцензії МОЗ України).
З дотриманням так званого холодового ланцюга реалізують вакцини і сироватки, що мають невеликий термін придатності. Їхній продаж також передбачає наявність відповідного ліцензування і спеціалізованого обладнання для перевезення до пунктів реалізації та зберігання, а після завершення строку придатності ще й утилізації за власні кошти.

По всій мережі «Рівнефармації» відпускають ліки за урядовою програмою «Доступні ліки». Ольга Садовник сподівається, що й новий уряд буде зацікавлений у збільшенні нозологічних одиниць, відтак зросте кількість людей, яких обслуговуватимуть за цією програмою.

– Ми підтримуємо всі соціальні проекти, які стосуються «Оранж кард», «Терапії плюс», у яких хворим із бронхіальною астмою, важкими кардіологічними недугами тощо виробники компенсують за свій рахунок 40–50% вартості медичних препаратів. Розвиваємо цей напрям і по районах, щоб не лише в обласному центрі люди мали доступ до таких програм,– розповіла Ольга Садовник.– Саме тому наші аптеки в Березному, Сарнах, Володимирці, Дубні беруть активну участь у цих проектах.

На День медичного працівника представники Збройних сил України за вагомий внесок і особисті заслуги нагородили нагрудними знаками Володимира Синяка та Ольгу Садовник.

Крім соціальних напрямів «Рівнефармація» з 2014 року активно підтримує Збройні сили України, надаючи воїнам АТО матеріальну допомогу, медикаменти. Підтримують морально та фінансово й своїх працівників, чиї сини були чи перебувають в зоні бойових дій.

Затратною і водночас важливою для людей є можливість придбати ліки будь-якої пори доби, адже в житті трапляється різне. У ТДВ «Рівнефармація» про це знають і піклуються, щоб вночі можна було купити ліки не лише в аптеці № 1 (майдан Незалежності, 5), але й в аптеці
№ 109 (Карнаухова, 23). А невдовзі це стане можливим і для жителів мікрорайону Ювілейний.

Своєю чергою Ольга Садовник зізнається, що їхній мережі необхідне сприяння і допомога від місцевої та обласної влади. Адже сьогодні надзвичайно важко на аптечному ринку на рівних конкурувати з представниками великого бізнесу, що прийшли в наш регіон.

– Ми йдемо на великі затрати, аби задовольняти потреби мешканців міста і районів. При цьому підтримуємо всі соціальні проекти, завжди справно сплачуємо податки до місцевого бюджету і забезпечуємо робочими місцями, зарплатами, пакетом соціальних послуг 270 працівників аптечної мережі,– зазначила Ольга Садовник.– При цьому аптека – це крайня ланка в довгому ланцюжку подорожі ліків від виробника до пацієнта, де є три етапи націнки на медикаменти. Ми ж не маємо можливості працювати безпосередньо з виробниками, аби впливати на зниження цін на ліки. Завжди слідкуємо, щоб націнка на жоден відсоток не була перевищена, як того й вимагає чинне законодавство.

Співпраця з Київським вітамінним заводом, «Дарницею» залишилась у далекому минулому. Навіть для цих потужних виробників ліків логістичні послуги також затратні, тому всі ліки для мережі вони закуповують через дистриб’юторів. Нереальна для нас і співпраця з іноземними компаніями, оскільки розмитнення потребує величезних коштів.
Втім випадків виявлення підроблених, протермінованих, неякісних ліків у цій мережі не було. Якщо ж у когось виникають підозри, там радять звертатись із заявами в обласну інспекцію Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками (вул. 16 Липня, 38).

При цьому в мережі аптек «Рівнефармація» працює аналітична служба, яка здійснює контроль за ліками, котрі реалізують лише після ретельного аналізу. Тут перевіряють усю вхідну інформацію: кожен препарат має серію, яка повинна відповідати сертифікатові. Усе для того, щоб ліки в чийсь дім принесли не біду, а одужання.

Оксана ПИЦЬКА

До речі

Завідувачка аптеки № 109 ТДВ «Рівнефармація» Ірина ЛИХОЛАТ:

– Наша аптека, що неподалік Центральної міської лікарні, на вулиці Карнаухова, 23 (донедавна Мірющенка), працює давно. Тривалий час вона була цілодобовою. Окрім відпуску готових медпрепаратів ми виготовляємо й ліки за рецептами: різноманітні бовтанки, стерильні краплі.
На деякий час наша аптека закривалася на ремонт, та навіть у в цей час ми відпускали ліки через вікно збоку. Зараз аптека знову повноцінно функціонує в цілодобовому режимі, оскільки потік людей є завжди, і ми готові прийти їм на допомогу. Вночі ліки відпускають через те саме бічне вікно.

Для потреб споживачів маємо великий асортимент медичних препаратів та лікарських засобів, а також реалізуємо за рецептами вакцини і сироватки.