fbpx

Від кору є лише один надійний захист

Діліться інформацією з друзями:

Орієнтовний час читання: 2 хвилини

Українців ще до початку повномасштабної війни попереджали, що у 2022-2023 роках буде спалах кору. Ця хвороба має певну періодичність, її спалахи спостерігаються раз на 5-6 років. Останній (в тому числі й на Рівненщині) спалах кору в Україні був зареєстрований у 2017-2019 роках. Отож не виключено, що слід чекати нового.

Про те, чим небезпечна ця хвороба, які може дати ускладнення та як захиститися від неї, розповіла лікар-педіатр амбулаторії №4 ЦПМСД «Ювілейний» Ірина ІВАНЮК.

Чим небезпечний кір

Кір швидко передається від хворої людини повітряно-крапельним шляхом. Тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря під час чхання, кашлю або в розмові з хворим. 9 із 10 невакцинованих людей, котрі контактують із недужим, можуть інфікуватися. Вірус кору може зберігати заразність у повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

Яким може бути перебіг кору

Інкубаційний період (від моменту потрапляння збудника до перших симптомів хвороби) становить в середньому 10-12 днів. Далі починається період захворювання з високою температурою, головним болем, нежитем, сухим кашлем, збільшенням лімфовузлів, запаленням слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення), часто проносом та блюванням. На четвертий-п’ятий дні хвороби з’являється червоний висип – спочатку на шкірі голови й обличчя, а згодом – по всьому тілі. Хвороба із симптомами триває до чотирьох тижнів і довше.

До яких ускладнень може призвести кір

Кір може мати тяжкий перебіг і часто потребує госпіталізації незалежно від віку. Хворі тривалий час є заразними. Захворювання може спричинити пневмонію, вушну інфекцію (отит), запалення мозку (енцефаліт), інші серйозні ускладнення, а також інвалідність і смерть. До віддалених наслідків кору належить підгострий склерозуючий паненцефаліт, що розвивається через 5-10 років після перенесеного кору та завжди закінчується смертю.

Як захиститися від кору

Ліків, які були б ефективними та доступними і діяли на вірус кору, немає. Єдиний надійний захист від цієї небезпечної хвороби – вакцинація.

Зверніть увагу! Дотримання здорового способу життя, так званий «загальний імунітет», від кору НЕ захищають!

Медики в один голос закликають: не ігноруйте щеплення від кору! Хворобу легше попередити, аніж побороти.

Світлана ПІКУЛА

Читайте також: Бригада ЗСУ отримала потужне підсилення: 25 одиниць військової техніки

  • Діти-маріупольці мають у Рівному куточок рідного міста
    На своїй «карті мрій» на одному з арттерапевтичних занять малолітня дівчинка з Донбасу, яка нині з батьками проживає в Рівному, намалювала, здавалося б, звичайну іграшку. Втім, на превелике здивування дорослих, котрі прийшли за дитиною, виявилося, що дочка зобразила на аркуші…