fbpx
вакцинація дітей коли ріжуться зуби

Вакцинація дитини та прорізування зубів: робити чи скасувати

Діліться інформацією з друзями:

Зуби в немовлят починають прорізуватися на першому році життя, зазвичай приблизно між 4 та 7 місяцями. У дуже рідкісних випадках діти навіть народжуються з першими зубами, а в декого вони з’являються набагато пізніше.

Прорізування зубів може бути абсолютно безболісним, а може й викликати в маляти деякий дискомфорт – дитина може плакати, відмовлятися від їжі чи навпаки – постійно вимагати груди, погано спати, може трохи підвищитися температура.

Чи можна вакцинувати дитину в цей час?

Так! І не просто можна, а необхідно! Календар вакцинації розроблений таким чином, щоб якнайкраще захистити дитину від небезпечних інфекцій, тому важливо дотримуватися термінів, зазначених у ньому.

Протипоказань до вакцинації дуже мало, і прорізування зубів жодним чином до них не належить. Підвищення температури тіла нижче за 38 С теж не є причиною не щепитися.

Відкласти вакцинацію варто лише, якщо в маляти гарячка понад 38 С. Втім, за даними досліджень (https://bit.ly/48wJ2kq), прорізування зубів не може викликати таку температуру. Тож якщо в дитини піднялася висока температура, то в неї має бути інша причина. Якщо вашій дитині менше ніж 3 місяці, якщо температура не збивається жарознижувальними засобами, якщо вона не минає за 2-3 доби, або якщо на додаток до неї з’явилися інші симптоми, варто порадитися з лікарем.

І звичайно, щойно висока температура спаде – обов’язково зробіть дитині всі планові щеплення!

Читайте також: Двоє підлітків на Рівненщині госпіталізовані після зіткнення квадроцикла зі скутером

  • Дороги ремонтуватимуть на Березнівщині
    У Березнівській громаді покращать транспортну доступність шляхом ремонту двох ділянок автодороги. На спільній нараді в Рівненській ОДА із Службою відновлення, було прийняте рішення щодо ремонту автодороги Т-1811 (Клесів-Березне-Антонівка). Наразі йдеться про 12-кілометровий відрізок від Березного до автодороги Н-25 (Городище-Рівне-Старокостянтинів).