fbpx

У мешканця Рівненщини з голови видалили дев’ятисантиметрову самичку гельмінта Dirofilaria repens

У Рівненській області зареєстрований третій у цьому році місцевий випадок підшкірного дирофіляріозу.

Цей випадок оригінальний з точки зору клініки цього захворювання. Рівнянин на початку осені помітив у себе справа на голові невеличку пухлину, котра зовсім його не турбувала.

Однак, через три місяці, коли це утворення почервоніло, звернувся до лікаря. Після обстеження та оперативного втручання з-під шкіри пацієнта виділили дорослу дев’ятисантиметрову самичку нематоди Dirofilaria repens, яка була жива й досить активно рухалась. Нині хворий почувається задовільно, в осередку захворювання проводиться комплексне епідеміологічне обстеження.

У такій клінічній картині підшкірного дирофіляріозу прослідковується цікава закономірність — вже третій хворий підряд не відмічав таких характерних проявів хвороби, як свербіж, печіння, міграцію паразиту під шкірою; відсутні були й алергічна реакція та больові відчуття.

Паразит дирофіляріоз
Паразит дирофіляріоз (фото: Суспільне Рівне).

Додамо, що це 48-й випадок місцевого підшкірного дирофіляріозу на Рівненщині з 2005 року, часу першої його фіксації серед людей. Випадки цього захворювання реєструємо щороку й прогнозуємо надалі, адже ризик виникнення й поширення його серед населення є досить великий. Сприяє цьому висока захворюваність на дирофіляріоз серед собак, котів та диких м’ясоїдних тварин, які є джерелом інфекції, широкий видовий спектр комах — специфічних переносників цієї інвазії (кровосисні комарі всіх видів, мошки, блохи, ґедзі та кліщі), а також відсутність специфічної профілактики серед людей.

Що робити для профілактики:

  • Проводьте своєчасну дегельмінтизацію тварин та захист від укусів кровосисних комах у будь-яку пору року
  • Пам’ятайте, активність деяких членистоногих навіть взимку не зменшується, а циркуляція мікрофілярій серед комарів Рівненщини нами встановлена та підтверджена
  • Подбайте про антимоскітні сітки, зокрема й на виходи вентиляційних каналів взимку
  • Унеможливте виплід комарів у своїх оселях та з радісним настроєм і спокоєм у душі очікуйте на переможний для нашої країни рік!

Джерело: Рівненський обласний центр контролю та профілактики хвороб

Читайте також: Понад 56 тисяч доз вакцини проти COVID-19 доставлено в області