fbpx

У двох громадах Рівненщини ввели карантинні обмеження: виявлено сказ у домашнього кота

У Гощанській громаді Рівненщини зафіксували сказ у домашнього кота, який вкусив свою власницю. У Гощанській та Бабинській громадах ввели карантинні обмеження.

У селі Горбів Гощанської селищної ради зафіксовано випадок захворювання кота на сказ.

Про це повідомили у районному управлінні Держпродспоживслужби.

24 жовтня до спеціаліста ветеринарної медицини надійшло повідомлення жительки с. Горбів про те, що її вкусив домашній кіт. На місце пригоди виїхав спеціаліст ветеринарної медицини.

“Кота закрили в ізольоване приміщення під нагляд, з постійною інформацією в телефонному режимі про стан та поведінку тварини. На день огляду кіт мав пригнічений стан, відмовлявся від їжі та води, спостерігалася хитка хода. Надмірної агресії, слинотечі, неадекватної поведінки не спостерігалося. 28 жовтня власниця повідомила про те, що кіт загинув” – йдеться у повідомленні.

Вірусологічним дослідженням патологічного матеріалу від 30.10.2023 року відібраним у кота, встановлено захворювання на сказ.

У зв’язку із цим було оголошено небезпечним село Горбів та введені карантинні обмеження, а також, визначено наступні межі загрозливої зони:

  • села Дроздів, Микулин, Тучин, Ючин, Полівці, Малинівка, Воскодави Гощанської селищної ради, Мнишин, Подоляни та Рясники Бабинської сільської ради.;
  • польові мисливські угіддя Гощанської РО УТМР.

В рамках прийнятого «Плану заходів по ліквідації вогнища сказу в с. Горбів Гощанської селищної ради, оточуючих населених пунктах, лісових та польових масивах, які входять в загрозливу зону» вживаються всі заходи з недопущення поширення збудника інфекції.

Контактних з хворим котом осіб було направлено до медичного закладу для визначення необхідності призначення антирабічного лікування.

До зняття карантинних обмежень на неблагополучній на сказ території забороняється вивезення за межі собак, котів та диких тварин.

Читайте також: На Рівненській АЕС відбудеться планове протиаварійне тренування