fbpx
сезон грипу

Триває сезон грипу, і тривати він може до середини весни

Діліться інформацією з друзями:

Триває сезон грипу, і тривати він може до середини весни. Що важливо знати про цю хворобу?

Вірус грипу уражає передусім верхні дихальні шляхи та легені, і на додачу – безпосередньо серцевий м’яз та внутрішню поверхню кровоносних судин. Це показали нещодавні дослідження в Університеті штату Огайо (США). Саме тому найпоширенішими ускладненнями грипу є запалення легенів (пневмонія), серцева недостатність і тромбози. 

Найбільше ризикують мати важкий перебіг і навіть летальне завершення грипу такі категорії людей:

  • ☛ вагітні;
  • ☛ діти до 5 років,
  • ☛ люди старші за 60-65 років,
  • ☛ люди із хронічними захворюваннями.

Вірус грипу мінливий, часто “перевдягається” і стає невпізнаваним для нашої імунної системи.  З огляду на цю мінливість щеплення від грипу варто робити  щосезону.

Лікування грипу – передусім постільний режим, пиття теплих напоїв і достатній сон. Нагадаємо, що “противірусні”, “імуностимулятори” чи  інтерферон та антибіотики не допоможуть подолати грип. В Україні зареєстровані специфічні ліки для лікування грипу – вони досить дорогі і є далеко не в кожній аптеці. Ліків для запобігання грипу і застуді не існує, хай би що казала реклама.

Єдине, що захищає від важкого перебігу хвороби – вакцинація.  Тож:

  • ☛ Запишіться до свого сімейного лікаря та отримайте рецепт на вакцину (в Україні відпуск вакцини в аптеках передбачений за рецептом).
  • ☛ Дізнайтеся, в якій аптеці є вакцина від грипу.
  • ☛ Безпосередньо перед візитом до лікаря візьміть сумку-холодильник (якщо не маєте такої, то її часто можна позичити під заставу в аптеці, зателефонуйте та уточніть, чи є така можливість), купіть вакцину в аптеці і зробіть щеплення в лікаря.

ℹ Щеплення проти грипу та COVID-19 можна робити одночасно – в плечі обох рук. Бережіть себе!  Більше інформації про вакцинацію тут  https://vaccine.org.ua/

Читайте також: Майстриня з Донеччини виготовляє в Рівному іграшки Перемоги

  • Напад на прикордонника на Одещині
    Військові покинули частину на Одещині та направились в сторону кордону. Прикордонний загін зупинив автомобіль з чотирма пасажирами, двоє з них втекли. Під час обшуку один з втікачів нібито напав на прикордонника, той зробив попереджувальні постріли, від чого чоловік помер.