Трави замість таблеток – як знеболювальне
Народна медицина як болезаспокійливі засоби рекомендує використовувати перевірені часом засоби на травах, що не дають побічних ефектів. Які трави позбавлять болю?
Відвар живокосту
2 столові ложки подрібнених на порошок коренів живокосту лікарського залити 200 мл води, довести до кипіння і прокип’ятити 3 хвилини. Настояти 30 хвилин і процідити. Використовувати для примочок і компресів як болезаспокійливий засіб після ампутацій.
Настій коров’яку
50 г квітів коров’яку скіпетроподібного (високого) залити 500 мл горілки, настояти 2 тижні. Використовувати для натирання як знеболюючий засіб при болях у спині та суглобах.
Мазь із хмелю
Столову ложку порошку шишок хмелю розтерти зі столовою ложкою несолоного свинячого сала або свіжого вершкового масла. Змащувати суглоби при ревматизмі, подагрі, болях у попереку.
Ефірні олії
При болях у суглобах допомагає натирання ефірними оліями евкаліпту, ялівцю, чебрецю, розмарину, лаванди, деревію, звіробою продірявленого. Виготовити олію можна в домашніх умовах. Покласти в баночку свіже або сушене листя перерахованих рослин і залити їх олією так, щоб вона лише покривала вміст. Закрити посудину і настояти 2-3 тижні. Ретельно віджати і отриманою олією змащувати хворі місця по кілька разів на день. Болі у хребті можна полегшити натиранням оліями з лаванди, чебрецю та ялівцю. М’язові болі, викликані підвищеними фізичними навантаженнями або перевтомою, знімає масаж з олією деревію.
З книги «Шлях до довголіття» Віктора Чернишова
- 16 рівненських авторів отримали фінансову підтримку на видання книжокУ 2024 році на розгляд Координаційної ради з питань видавничої справи надійшло 24 заяви від 21 автора (упорядника) книг на виділення коштів для книгодруку відповідно до Програми розвитку культури і туризму в Рівненській міській територіальній громаді на 2024–2026 роки.…