fbpx

Симптоми, які можуть свідчити про проблеми з печінкою

Діліться інформацією з друзями:

Симптоми, які можуть свідчити про проблеми з печінкою.

В першу чергу серед симптомів, які свідчать про проблеми з печінкою це втрата апетиту, сильна втома, нудота…

Не раз, бува, доводиться чути скарги: «Я так сильно перенервувала, що в мене заболіла печінка». Або так: «Після вчорашнього бурхливого вечора у мене болить печінка!» Обидва ці твердження є хибними, бо печінка боліти не може через відсутність нервових закінчень – так званих точок болю. Відтак симптоми проблем із печінкою досить неясні та можуть інтерпретуватися як сигнали тривоги з інших областей тіла.

Отож лікарі радять у таких випадках обов’язково пройти медичне обстеження. Виявляється, що біль у правому підребер’ї може свідчити про проблеми функціонування печінки. При цьому насправді болить зовсім не вона. Нервові закінчення є не в печінці, а в покриваючій її оболонці. Збільшення печінки в розмірах через хвороби веде до натягування її оболонок і появи болю.

Печінка – найбільша залоза в організмі людини, яка виконує більше ніж 70 функцій. В принципі, головна ознака того, що з печінкою не все гаразд – це стан необґрунтованої втоми. Виникають порушення сну, апатія і депресія, підвищується дратівливість. Це пов’язано зі збільшенням рівня інтоксикації організму – печінка перестає якісно виконувати свою функцію фільтра. Через це страждають всі без винятку органи і нервова система.

Але такі симптоми викликають і інші хвороби. Ось чому печінку потрібно контролювати – здавати аналізи крові та сечі і робити ультразвук.

Проблеми зі шкірою теж можуть означати, що печінка не в порядку. На тілі починають з’являтися судинні зірочки. Чим їх більше, тим гірше себе почуває печінка. Особливо варто хвилюватися, якщо зірочки з’являються на щоках або спині. До нехарактерних ознак захворювання печінки можна віднести виникнення сильної спраги, а також погіршення зору, пожовтіння білків очей, непереносимість жирної їжі, метеоризм. Про хвороби печінки може сигналізувати стійка субфебрильна температура протягом кількох місяців без ознак застуди та інших інфекційних захворювань.

Чому постійно сохнуть губи і як це виправити

Фахівці Рівненського обласного лікувально-діагностичного гепатологічного цен­тру застерігають: на початкових стадіях деякі хвороби печінки можуть бути зовсім безсимптомними! Тому вони настирливо рекомендують: слід регулярно здійснювати медичні огляди і тести функції печінки для виявлення можливих проблем.

Найбільш уразливими, зі слів медиків, до захворювань на гепатити є люди з групи ризику. Тобто ті, хто:

  • отримував косметологічні процедури, під час яких відбувається контакт з кров’ю без належної стерилізації інструментів;
  • перебуває на гемодіалізі та/або часто отримує переливання крові (чи її компонентів);
  • народжені матір’ю, у якої діагностовано гепатит В/С;
  • має або мав статеві стосунки з особою, у якої діагностовано вірус гепатиту В/С чи проживає з особою, у якої діагностовано ВІЛ або вірус гепатиту В/С;
  • має або мав численні сексуальні контакти чи надає сексуальні послуги за винагороду;
  • робив собі татуювання або пірсинг;
  • працівник сфери охорони здоров’я або іншої сфери, який потенційно контактує з кров’ю;
  • перебував у країнах з високим рівнем поширеності вірусу гепатиту В/С;
  • перебував у закладах позбавлення волі;
  • вживав або вживає наркотики ін’єкційно.

Тут же спеціалісти Рівненського обласного лікувально-діагностичного гепатологічного центру пропонують кілька способів, які можуть допомогти дізнатися, чи є у вас проблеми з печінкою.

  • Зробіть тест на функцію печінки: цей тест визначає, чи працює печінка правильно або чи є у неї проблеми. Тест полягає в заборі крові і перевірці рівня різних ферментів та інших речовин у ній, що можуть свідчити про проблеми з печінкою.
  • Зверніть увагу на своє самопочуття: якщо ви помічаєте симптоми – втрату апетиту, сильну втому, нудоту, блювання, жовтяницю або біль у животі, це можуть бути ознаки проблем із печінкою. Якщо ви помітили такі симптоми, зверніться до свого лікаря.
  • Регулярно проводьте медичні огляди: якщо у вас є ризикові фактори для хвороб печінки – алкоголізм, вживання наркотиків, інфекції гепатиту, цукровий діабет або ожиріння, важливо регулярно проводити медичні огляди, щоб виявити проблеми з печінкою на ранній стадії.
  • Обмежте споживання алкоголю або відмовтеся від нього повністю.

Дотримуйтеся здорового способу життя!  Отож якщо вас турбують перераховані вище симптоми, не відкладайте візит до лікаря!

Надія ПРИШЛЯК