fbpx
сохнуть губи

Чому постійно сохнуть губи і як це виправити

Діліться інформацією з друзями:

Сохнуть губи чи такі, що вже мають тріщинки – це косметична проблема. Якщо її не зняти, то поступово неприємні відчуття на губах можуть трансформуватися в серйозний біль та свербіння.  

Їжа та напої, які ми вживаємо щодня лише погіршують стан пересохлих губ. Причиною таких проблем може бути не лише неправильний догляд. Найчастіше сохнуть губи через гіповітаміноз (нестача вітамінів). Зазвичай, при зазначеній проблемі спостерігається дефіцит декількох речовин.

Вітаміни А і Е

Вони є антиоксидантами, які зміцнюють імунітет, запобігають окислювальному стресу. Ці речовини допомагають тканинам регенеруватися, за рахунок чого стан судин, шкіри, волосся і нігтів залишається нормальним. При дефіциті вітамінів А і Е шкіра починає виглядати сухою. На губах також з’являються тріщини. Чи можна вилікувати потріскані губи домашніми засобами

Продукти багаті вітамінами А і Е: морква, молочні продукти, шпинат, курага, насіння соняшника, рослинні олії, горіхи, авокадо.

Вітамін К

Менатетренон, менаквінон, філлохінона і нафтохінон — речовини, які включають в себе названий вітамін. Вони запобігають розвитку раку, стимулюють ріст кісткової тканини, заважають кальцифікації судин, а також допомагають згортанню крові залишатися в нормі.

Якщо утворюється дефіцит вітаміну К, що буває досить нечасто, то постраждають ясна, на шкірі стануть з’являтися синці. Губи при всьому цьому будуть тріскатися.

Продукти багаті вітаміном К: білокачанна капуста, гарбуз, щавель, печінка, шпинат, петрушка.

Вітаміни групи B

На стан волосся, шкіри і нігтів впливає рівень вітамінів В2, В7 і В12. Якщо їх буде мало, то в куточках рота будуть з’являтися ранки, надриви. По всій поверхні губ будуть утворюватися кірки. Вони виглядатимуть пересохлими, обвітреними, часом навіть болючими. Нестача цих вітамінів тако може проявлятися неврологічними порушеннями, а також проблемами з апетитом.

Яйця. Містять у собі майже всі вітаміни групи В. 

Продукти багаті вітамінами групи В: соняшникове насіння, лосось, курятина, яловичина, молоко, зелень.

Залізо

Організм не може сам виробляти цей мікроелемент, хоч він і відграє надзвичайно важливу роль. Залізо відповідає за транспортування кисню до м’язів, позитивно впливає на роботу щитоподібної залози, допомагає засвоюватися вітамінам групи B.

Якщо заліза не достатньо, то з великою ймовірністю розвинеться анемія. У такому випадку губи завжди будуть сухими і вкриті тріщинами.

Продукти багаті на залізо: молюски, субпродукти (печінка, серце, нирки), яловичина і телятина, бобові, шпинат, горіхи.

Марія МАТВІЙЧУК

Міський голова Рівного звернувся до СБУ щодо ситуації з електроенергією в місті